Preorder Oculus Rift już 6 stycznia. Rozpoczyna się era VR!

Firma Oculus poinformowała, że już 6 stycznia o 17:00 czasu polskiego klienci z całego świata będą mogli w zamówić swój egzemplarz gogli VR Oculus Rift. Do rozpoczęcia przedsprzedaży pozostają już zatem tylko godziny. W swoim oświadczeniu firma potwierdziła swoje wcześniejsze zapewnienia o tym, że możliwość złożenia zamówienia na urządzenie zostanie udostępniona już niedługo. Niestety nadal nie wiemy kiedy dokładnie odbędzie się premiera Oculus Rift, a tym samym wysyłka do  osób, która zamówią swój egzemplarz w przedsprzedaży.
W tym miejscu powinna pojawić się cena, jaką trzeba będzie zapłacić za urządzenie, jednak… nie została ona ciągle podana. Kwota ta więc pozostaje ciągle tajemnicą, przynajmniej jeszcze przez dwa dni.
Razem z Oculus Rift każdy klient otrzyma dwie gry: Lucky’s Tale stworzoną przez studio Playful, oraz EVE: Valkyrie studia CCP. Niestety, tak jak już informowaliśmy, równocześnie z Oculus Rift nie zadebiutują specjalnie dedykowane kontrolery Oculus Touch. Na te dwa małe urządzenia trzeba będzie poczekać jeszcze do drugiej połowy roku.Dziesięć godzin po rozpoczęciu przedsprzedaży założyciel firmy Oculus – Palmer Luckey, będzie odpowiadał na pytania użytkowników w AMA przeprowadzonym w serwisie Reddit. Wydarzenie to będzie dostępne podtym adresem.
Przypominamy, Oculus Rift będzie można zamówić już 6 stycznia o godzinie 17:00 nastronie producenta.

Źródło:Oculus