Premiera PlayStation Phone na MWC 2011?

O planach wyprodukowania przez SonyPlayStation Phone mówi się od co najmniej kilku lat. Początkowo wydawało się, że to wyłącznie medialna nagonka i nic z tego nie będzie. Sam producent zarzekał się, że nie ma takiego telefonu w planach. Dla tych, którzy tym słowom nie uwierzyli, mam dobrą wiadomość.

Według najnowszych informacji, hybryda łącząca w sobie funkcje telefonu komórkowego i przenośnej konsoli do gier, ma już wkrótce zadebiutować na rynku. Spekuluje się, iż jej oficjalna prezentacja ma nastąpić już w lutym na targach Mobile World Congress.

W jednym z ostatnich wywiadów, Bert Nordberg, stwierdził: „Jest dużo dymu i powiem Wam, że gdzieś musi być ogień”. Żeby tego było mało, dodał również: „Sony jest bardzo silną marką, więc dlaczego nie mielibyśmy tego wykorzystać?”. Sami widzicie, że coś jest na rzeczy.

A co można powiedzieć o danych technicznych PlayStation Phone? Oficjalnie na jego temat nie wiadomo dosłownie nic. Jednak możemy się domyślać, że będzie to komórka oparta o system Android, posiadająca wysuwany panel z padami przystosowanymi do gry, dotykowy ekran o przekątnej ok. 4-cali oraz aparat o rozdzielczości 5 (lub więcej) Mpix.