Premiera Mass Effect: Andromeda już w marcu

Premiera gry Mass Effect: Andromeda odbędzie się 23 marca tego roku. Tego dnia tytuł ma pojawić się zarówno na półkach sklepowych, jak i w dystrybucji cyfrowej.
W najnowszą część popularnej serii zagramy zarówno na pecetach, jak i na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy planują również wydanie specjalnej wersji dla PS4 Pro.
Dyrektor generalny BioWare, Aaron Flynn, napisał na oficjalnym blogu gry, że Mass Effect: Andromeda to „najbardziej ambitna odsłona serii”, w której pojawiają się „zupełnie nowe postacie, rasy i gatunki”. Także gameplay ma być zupełnie inny niż w poprzednich odsłonach serii.
Mass Effect screen
Dziś rano został opublikowany nowy zwiastun gry, który prezentuje mechanizm rozgrywki i walki oraz oswaja gracza z systemem rozwoju postaci. Oto on:

Akcja Andromedy rozgrywa się sześć stuleci po wydarzeniach z trzech poprzednich części cyklu. Gracz wciela się w postać bohatera, który opuścił Ziemię, by w galaktyce Andromeda znaleźć nowe miejsce dla rozwoju cywilizacji ludzkiej.
Pozostaje liczyć na to, że 23 marca to tym razem ostateczny termin premiery gry, która miała trafić do sprzedaży już w zeszłym roku.

źródło: Benchmark.pl, Hollywoodreporter.com