Premiera Baldur’s Gate: Enhanced Edition przesunięta

Już w najbliższy wtorek zadebiutować miało Baldur’s Gate: Enhanced Edition, odświeżona wersja hitu sprzed lat. W ostatniej jednak chwili data premiery została przesunięta na ostatni dzień listopada. Jakie są powody tej zaskakującej decyzji?

„Po niedawnym przetestowaniu gry i konsultacjach z naszymi partnerami, które po nim nastąpiły, zdecydowaliśmy, że chcemy mieć pewność, że w dniu swojej premiery Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie tak dobre, jak to tylko możliwe. Z tego właśnie powodu przesuwamy datę premiery gry. Od teraz jest to 30 listopada 2012 roku – czytamy w mailu, który wysłany został do wszystkich osób, które zdecydowały się na zakup gry przed premierą.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Poniżej czytamy:

„Wszystkich tych, którzy zdecydowali się na zakup gry w przedsprzedaży, prosimy o cierpliwość w czasie, który dzieli nas od ostatecznej daty premiery. Będziemy pracować nad czymś ekstra specjalnie dla Was”.

Zmiana daty premiery dotyczy jedynie wersji gry dedykowanych komputerom osobistym, Macom oraz iPadom. Nadal nie wiemy jeszcze, kiedy Baldur’s Gate: Enhanced Edition zadebiutuje na tabletach, działających pod kontrolą Androida. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie opóźnienie.

Źródło: Overhaul Games