Praktyczny sposób wykorzystania tabletu, czyli Galaxy Note 10.1 w filharmonii!

Postępująca digitalizacja dotyka wszystkiego – nawet, konserwatywnych do tej pory, środowisk muzycznych. Jak bowiem donosi związany z branżą urządzeń mobilnych serwis, androidauthority.com, na świecie odbył się już pierwszy koncert, gdzie do zapisu nut, zamiast papieru, użyto… tabletów! I to nie byle jakich, bowiem wybór brukselskiej filharmonii padł na model Galaxy Note 10.1 od Samsunga.
Nowe rozwiązanie odczytu oraz zapisu nut ma przyczynić się nie tylko do unowocześnienia placówki, ale pomoże również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Według zarządu filharmonii, rezygnacja z zakupu tradycyjnego papieru przyczyni się do oszczędności ponad 25 tysięcy euro w ciągu roku. Oczywiście, zakup setki tabletów Galaxy Note 10.1, w które orkiestra będzie wyposażona, również do małych wydatków nie należał, jednak inwestycja z czasem powinna się zwrócić.
Co ciekawe, odbył się już pierwszy koncert, podczas którego orkiestra wykorzystała wspomniany wcześniej sprzęt marki Samsung. Cóż, zdziwienie widzów musiało być ogromne, kiedy nagle opatrzone nutami ryzy papieru zostały przez muzyków wyrzucone w powietrze, a ich miejsce zajęły tablety. Jednym słowem – dość spektakularny sposób na na pokazanie nowego pomysłu.

Oczywiście, tablety zostały również wyposażone w specjalne, dedykowane wszystkim muzykom oprogramowanie NeoScores. Software służy do odczytywania nut i został zaprojektowany przez dość młodą, pochodzącą z Belgii firmę.

Źródło: androidauthority,