Prace nad Windows Phone 8 dobiegły końca

Pod koniec lipca, a dokładniej rzecz biorąc 25-ego dnia tego miesiąca o godzinie 12:47, ostateczna i gotowa do seryjnej produkcji wersja Windowsa 8 została ukończona. W niedługi czas później została ona przekazana producentom urządzeń, które działać będą pod jej kontrolą.
Według ostatnich doniesień dnia wczorajszego dobiegły końca prace zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Windowsa Phone 8 aka Apollo, czyli dedykowanej smartfonom wersji najnowszej odsłony systemu operacyjnego Microsoftu. Jeżeli to prawda, to już na dniach producenci smartfonów powinni wejść w jego posiadanie. Wtedy tez rozpoczną się ostatnie testy systemu i zostanie on zainstalowany na urządzeniach.
Oficjalna premiera Windows Phone 8 zaplanowana jest na 29-ego października, czyli trzy dni po debiucie Windowsa 8. Pierwsze smartfony, działające pod kontrolą WP8 mają trafić do sprzedaży w tydzień lub dwa tygodnie po premierze systemu, a zatem w pierwszej połowie listopada.
Microsoft ani nie potwierdza, ani też nie dementuje tych plotek.
Co ciekawe, gigant z Redmond nie ma zamiaru, przynajmniej na razie, porzucać Windowsa Phone 7 na rzecz najnowszej odsłony swojego systemu operacyjnego. Posiadacze urządzeń, działających pod kontrolą  WP7, czekają właśnie na aktualizację do wersji 7.8. Nie wiemy jednak jeszcze, kiedy to nastąpi.

Źródło: Cnet