Powstały darmowe fonty na bazie pisma Cobaina, Lennona, Cohena i innych artystów

Jak powiedzieli twórcy, największym wyzwaniem było odtworzenia pisma Kurta Cobaina. Zmarły w 1994 roku frontman Nirvany charakteryzował się chaotycznym pismem i zachowaniem, które głównie były spowodowane poważnym uzależnieniem od twardych narkotyków. Większość liter zostało opracowanych na bazie dzienników artysty oraz listu pożegnalnego napisanego tuż przed popełnieniem samobójstwa.
Oprócz Cobaina, Nicolas Damiens i Julien Sens odtworzyli pismo Davida Bowie, Johna Lennona, Leonarda Cohena, Serge Gainsbourga. Wszystkie czcionki powstały na bazie oryginalnych notatek oraz listów artystów.Serwis internetowy SongWritersFonts został zamknięty z uwagi na właścicieli praw autorskich i oficjalnie nie można już pobrać darmowych czcionek. Jak to bywa, w internecie nic nie gnie. Archiwalną wersję serwisu orazlinki do pobrania czcionek możecie znaleźć w WebArchive w wersji strony z 8 kwietnia 2018.
Warto zaznaczyć, że czcionki powstały wyłącznie do korzystania do celów prywatnych. Nie można ich wykorzystywać do celów komercyjnych.



Źródło: SongWritersFonts.com via WebArchive