Powstaje nowy 7-calowy tablet od Google! Znamy jego specyfikację

Google zleciło wykonanie swojego nowego, 7-calowego tabletu firmie Huawei. O ile Nexusa 7 mogliśmy kupić swego czasu w bardzo atrakcyjnej cenie, to trudno się będzie chyba spodziewać, że nowy tablet będzie równie tani, zwłaszcza jeśli spojrzymy na jego specyfikację techniczną opublikowaną przez serwis Huawei Blog.nowy tablet googleNowy tablet Google posiadał będzie 7-calowy ekran AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 1440×2560 pikseli. O jego wydajność dbał będzie 4-rdzeniowy układ Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma na swoje dane 64 GB wbudowanej pamięci. Czy aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 Mpix będzie wykonywał typowo tabletowe niskiej jakości? Miejmy nadzieję, że nie.
Tablet przygotowywany przez Huawei najpewniej dysponował będzie metalową obudową. Na pewno natomiast pracował będzie pod kontrolą systemu Android 7.1, który to wkrótce ma ujrzeć światło dziennie.
Premiera nowego tabletu Google prawdopodobnie nałoży się na premierę smartfonów Pixel i Pixel XL, przygotowywanych przez HTC. Oznacza to, ze 4 października zobaczymy nie dwa, a aż trzy nowe urządzenia od Google.
 
 

Źródło:Huawei Blog