Postaci z komiksów Marvela na emblemacie kolejnej misji NASA

Lubicie komiksy tworzone przez Marvel? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was przyjemna informacja opublikowana niedawno przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Jak się okazuje, agencja rządowa posiadająca w swoich szeregach jedne z najtęższych umysłów w Stanach Zjednoczonych postanowiła połączyć siły z rysownikami Marvela w celu stworzenia wyjątkowego… emblematu misji kosmicznej.
Od teraz każda misja załadunkowa, która będzie docierała do utworzonego w 2011 roku amerykańskiego laboratorium CASIS (The Center for the Advancement of Science in Space) na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) będzie posiadała wyjątkowy emblemat, na którym pojawią się Groot oraz Rocket, czyli jedne z głównych postaci komiksu Strażnicy Galaktyki, którego ekranizację mogliśmy zobaczyć w kinach w 2014 roku.  Dlaczego zdecydowano się na wybór właśnie tych postaci? Pomimo tego, że Marvel ma w swojej „kolekcji” wielu superbohaterów związanych z kosmosem, to właśnie Groot i Rocket zostali wybrani jako najlepiej przedstawiający cel prowadzonych badań i wykonywaną pracę na ISS. Rysunek został stworzony przez jednego z rysowników Marvela – Juana Doe, znanego z tworzenia przepięknych okładek. Na poniższym filmie zobaczycie proces powstawania emblematu:

Umieszczenie rozpoznawalnych postaci na emblemacie ma zachęcić amerykańskich obywateli do wgłębienia się w temat badań przeprowadzanych w nowym laboratorium Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Myślicie, że nowy emblemat osiągnie swój cel?

Źródło:gizmodo.com