Posiadacie starego Game Boya? Zamieńcie go w kontroler dla drona

Co można zrobić ze starym Game Boyem? Cóż, niektórzy próbują uruchomić go i zagrać na nim po raz pierwszy od dekady, podczas gdy inni podejmują się zadania znalezienia dla tej przenośnej konsoli nowego zastosowania, tak jak Gautier Hattenberger.
Hattenberger to człowiek, który postanowił zamienić swój egzemplarz klasycznego Game Boya w… kontroler dla drona. Jak twierdzi twórca modyfikacji, praca przy konsoli była twardym orzechem do zgryzienia.
Społeczność osób, które tworzą oprogramowanie przeznaczone dla starych urządzeń, jest tak wielka, ponieważ spora część dokumentacji związanej z tym sprzętem jest dostępna online. Niemniej, dokumentacja dotycząca Game Boya nie jest kompletna – dlatego Hattenberger, który chciał spróbować czegoś nowego, musiał się sporo nakombinować.Game Boy
By przekształcić Game Boya w kontroler lotu, Gautier Hattenberger wymienił wejście dla przewodu Game Link na port USB, korzystając z platformy Arduino i interfejsu FTDI. Wszystko to pozwoliło na połączenie konsoli z laptopem oraz nawiązanie łączności z dronem.
NaGitHubie odnajdziecie kod źródłowy programu, który jest potrzebny do przekazywania komend dronowi. Jeżeli sami posiadacie tego typu umiejętności, możecie zatem sami stworzyć podobną modyfikację starego Game Boya.

Źródło:Hack A Day