Porsche Design Book One to piękny konkurent Microsoft Surface

Porsche Design coraz śmielej poczyna sobie na rynku elektroniki użytkowej. Najnowszym zaprezentowanym przez firmę urządzeniem jest konwertowalny laptop Porsche Design Book One, który naprawdę może się podobać! Stylowe urządzenie z odłączanym ekranem pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Z tego powodu nasuwają się od razu skojarzenia z Microsoft Surface Bookiem. Czy Book One ma środki, by móc z nim konkurować?
Porsche Design Book One wyposażony jest w 13,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 3200×1800 pikseli. Już tutaj uwidacznia się pierwsza różnica – Surface Book posiada bowiem wyświetlacz wykonany w proporcjach 3:2. Ekran można odpiąć, a po wpięciu w specjalne mocowane klawiatury, obracać o 360 stopni.Porsche Design Book OneO wydajność Book One dba energooszczędny procesor Intel Core i7 7500U o taktowaniu 2,7 GHz (3,5 GHz w trybie Turbo). Wydajność dwurdzeniowej, czterowątkowej jednostki nie będzie zwalała z nóg, ale zapewni kompromis pomiędzy mocą obliczeniową, a czasem pracy na baterii i odpowiednią kulturą pracy urządzenia. W parze z procesorem idzie także 16 GB pamięci RAM.Porsche Design Book OneWewnątrz urządzenia nie mogło zabraknąć dysku SSD – w tym przypadku cechującego się pojemnością 512 GB. Użytkownik ma do dyspozycji szeroki wachlarz różnorakich złącz. Porsche Design Book One oferuje dwa porty USB Typu C, w tym jeden 3.1 z obsługą Thunderbolt 3 oraz dwa porty USB typu A.Porsche Design Book OneNad wyświetlaczem znajdziemy kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 5 Mpix, która pozwala korzystać z funkcji Windows Hello.
Cena Porsche Design Book One nie jest przesadnie atrakcyjna. U naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech, kosztował będzie 2795 euro. Konwertowalny laptop pojawi się w sklepach w kwietniu.
 

Źródło: Neowin