Porównano wytrzymałość Galaxy Note 7, Note 5 i iPhone 6S – wynik? Zobaczcie

Niedawno, jeden z YouTuberów wykazał w swoim teście, że Gorilla Glass 5 w nowym, kosztującym niemal 4000 złotych flagowcu Samsunga – Galaxy Note 7, wcale nie jest tak odporne na zarysowania, jak moglibyśmy przypuszczać na podstawie zapowiedzi producenta. Teraz natomiast możemy się przekonać o tym, jak straszne temu smartfonowi są upadki.
Zach Straley przeprowadził test, podczas którego upuszczał Samsunga Galaxy Note 7 z różnych wysokości i w kilku innych pozycjach. Tę samą próbę przeszedł dla porównania Samsung Galaxy Note 5 zawierający Gorilla Glass 4 oraz iPhone 6s, którego ekran pokryty jest szkłem o nazwie Ion-X glass.
Rezultaty testu są bardzo interesujące. Po raz kolejny okazało się bowiem, że Gorilla Glass 5 nie wykazuje takiej wytrzymałości, jaką powinno. Gdy Galaxy Note 7 oraz Galaxy Note 5 zostały upuszczone „wyświetlaczem w dół” z wysokości twarzy, na ekranie starszego smartfona nie pojawiło się ani jedno pęknięcie, jednak zupełnie inaczej było w przypadku najnowszego flagowca Samsunga. Zobaczcie sami!

Oczywiście, test nie został przeprowadzony w warunkach, które pozwoliłyby na jednoznaczne określenie wytrzymałości Gorilla Glass 5 oraz Samsunga Galaxy Note 7. Mimo to, jego wyniki powinniśmy potraktować jako pewne… ostrzeżenie przed nowymi rozwiązaniami, które jeszcze nie zostały prawdziwie przetestowane w boju. Jeżeli nadal planujecie zakup omawianego smartfona, być może wraz z nim wyposażcie się w odpowiednie ochronne etui, na wszelki wypadek.

Źródło: Zach Straley