Ponad milion pirackich kopii nowego sezonu Gry o Tron znalazło się w sieci

Pierwszy odcinek nowego sezonu Gry o Tron wyemitowano w niedzielę. Wkrótce po tym, stosowne torrenty były już dostępne w sieci. Serwis TorrentFreak podaje, że w pół dnia od telewizyjnej premiery serial pobrano nielegalnie ponad milion razy.
Po raz kolejny rekordy, jeśli chodzi o pobieranie torrentów z Grą o Tron, bije Australia, skąd pochodziło aż 13% wszystkich pobierających. Wynika to zapewne z tego, że mieszkańcy tego kraju często narzekają na jakość i stabilność swoich łączy internetowych i nie są w stanie korzystać w sposób dostatecznie komfortowy z usług VOD.
W licznych dyskusjach dotyczących liczby pirackich kopii pierwszego odcinka nowego sezonu Gry o Tron przewija się wciąż argument związany z jakością. Internauci uważają, że torrent miał o wiele lepszą jakość niż kopia emitowana w wielu stacjach telewizyjnych na całym świecie.
Obecnie nowy odcinek Gry o Tron udostępniany jest przez ponad 200 000 internautów. Jest to liczba duża, ale nie rekordowa jeśli chodzi o udostępnianie odcinka serialu telewizyjnego. Liczba pirackich kopii byłaby na pewno dużo wyższa, gdyby HBO nie udostępniło w Stanach Zjednoczonych nowego odcinka GoT bezpłatnie.

Źródło: TorrentFreak