Polski syntezator Ivona wprowadził kolejny język – włoski

Jeszcze niedawno uznawany był za program głównie dla osób niewidomych i słabo widzących, dla celów głównie rehibilatacyjnych. Teraz oferuje zestaw 39 różnych głosów mówiących w 16 językach i dzięki szybkiemu rozwojowi przez amerykańską organizację Voice Information Associates uznany został za najdokładniejszy wśród komercyjnych syntezatorów. Wygrał z produktami firm takich jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo.
IVONA, o tym programie wspominamy, mówi już w nowym języku – włoskim. A sam syntezator jest wykorzystywany coraz częściej np. w infoliniach, w kursach językowych, a także w domach jako „czytacz” książek artykułów, dialogów filmowych, poczty elektronicznej itp. Może być również używany w urządzeniach mobilnych. Na portalu YouTube można obejrzeć nawet jak (ostatnio syntezator sam zamówił pizzę).
Syntezator polskiej firmy służy w telekomunikacji, producentom urządzeń mobilnych, twórcom aplikacji i technologii wspomagającej osoby niepełnosprawne. Deweloperzy mogą korzystać z syntezatora mowy IVONA, bezpłatnie w okresie testowym, przyłączając się do inicjatywy IVONA for Developers.
Serwis oferuje wsparcie systemów Android, iOS, MeeGo, Linux, Windows Phone 7, jest dostępny w formie bibliotek do wbudowania w urządzeniu (IVONA SDK) oraz w chmurze (IVONA SpeechCloud) obsługiwanej przez interfejs http.
Jak to działa? Wyjaśniamy dla tych którzy jeszcze z syntezatorami mowy się nie zetknęli. Ściągamy program i wybieramy głos. Następnie wpisany przez nas lub zaznaczony tekst jest czytany przez syntezator. Obecnie standardowa jakość to 22kHz. Za każdy głos musimy jednak osobno zapłacić. Istnieje możliwość przetestowania każdego z głosów w wersji trial przez 30 dni.

Źródło: ivona.com