Polską planszówkę o antyszczepionkowcach ufundowano w… 14 minut

14 minut – dokładnie tyle zajęło Aleksandrze i Kubie, młodemu małżeństwu z Wrocławia, zebranie 10 000 złotych na stworzenie gry planszowej ,,antyszczepionkowcy.biz”! Teraz, po zaledwie 6 dniach od startu, projekt został sfinansowany w 780%, i to przez 989 wspierających! O czym jest planszówka, która wzbudziła takie zainteresowanie?

Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana dla 2 do 4 osób, w której rozgrywki mogą trwać od 15 do 45 minut. Jej cel to pokazanie w zabawny sposób, że ze szkodliwymi mitami należy walczyć. Jakimi mitami? Tymi, które powstały na fali niewiedzy przeciwników szczepionek! Żeruje na tym tak zwana „medycyna alternatywna”, która oferuje cudowne sposoby na ratowanie zdrowia, niemające żadnego umocowania w nauce. Dodatkowo, za każdy sprzedany egzemplarz gry, Aleksandra i Kuba zakupią dwie szczepionki w ramach akcji charytatywnej!

Na rynku pojawi się jednak nie tylko gotowy produkt, dostępny odpłatnie, ale również wersja bezpłatna, w formie do samodzielnego druku. Dzięki temu każdy, bez względu na zasoby finansowe, będzie mógł skorzystać z tego narzędzia do walki z mitami antyszczepionkowymi (i dobrze się bawić!).GraCo ciekawe, gra powstawała przy konsultacji merytorycznej lekarzy i naukowców, żeby walczyć ze szkodliwymi teoriami spiskowymi szerzącymi się wokół tematyki szczepień. Honorowy Patronat nad grą objął Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Dolnośląska Izba Lekarska.

Kampania crowdfundingowa gry prowadzona jest za pośrednictwem serwisu polakpotrafi.pl. Jeżeli wesprzecie ją, wpłacając co najmniej 19 zł, otrzymacie produkcję w wersji do samodzielnego druku z osobistym podziękowaniem od twórców. Aby w Wasze ręce wpadła wersja fizyczna, musicie przeznaczyć na grę przynajmniej 59 złotych.

Kampania potrwa jeszcze 40 dni. To jak, zamierzacie ją wesprzeć?