Polska gra Alice VR już w październiku – zobaczcie jej nowy zwiastun

W produkcji gliwickiego Carbon Studio gracze odwiedzą pustynną planetę Speculo, gdzie początkowo prosta misja polegająca na odnalezieniu potrzebnego paliwa przybierze niespodziewany obrót. Będzie można się o tym przekonać już w październiku tego roku, gdy gra w formie cyfrowej trafi na gogle Oculus Rift, HTC Vive i OSVR. Warto pamiętać, że choć jest projektowana specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, to zostanie przystosowana do działania także na tradycyjnych monitorach.

Odłączona od intergalaktycznej konfederacji w czasie Wielkich Wojen Kolonialnych, Speculo to jedna z niewielu planet, gdzie pozyskiwany jest grafen, surowiec potrzebny do kosmicznych podróży. Ale to nie wszystko, co skrywają piaski. Co stało się z jedynym miejscem zamieszkanym przez ludzi, tajemniczym miastem Mirabilis?
Ze spokojnej hibernacji gracza budzi kontrolująca statek sztuczna inteligencja. Zadanie jest proste: zdobyć paliwo potrzebne do kontynuowania misji dla międzygwiezdnej Korporacji. Sytuacja okazuje się jednak bardziej skomplikowana, a decyzje podjęte w trakcie gry zaważą o przyszłości całego Speculo.

 
 

Źródło: inf. prasowa