Policja wchodzi do domu domniemanego twórcy Bitcoina!

Dziś rano pisaliśmy, że prawdziwa tożsamość Satoshiego Nakamoto została zdemaskowana przez serwisy Wired i Gizmodo – jako twórca protokołu Bitcoin został wskazany 44-letni biznesmen z Sidney – Craig Wright. Niedługo po opublikowaniu artykułów do domu domniemanego twórcy protokołu Bitcoin zawitała australijska policja. Równocześnie przedstawiciele australijskiego urzędu skarbowego (Australian Tax Office) w asyście służb porządkowych wkroczyli do biura, w którym urzędował Wright.Na razie nie wydano oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Dziennik The Guardian donosi, że… interwencja australijskich służb nie ma żadnego związku z ewentualnymi osiągnięciami Wrighta w zakresie przyczynienia się do stworzenia najbardziej znanej na świecie kryptowaluty.
Właściciel domu, który wynajmował Craig Wright poinformował, że 44-letni Australijczyk planował 22 grudnia przenieść się na terytorium Wielkiej Brytanii. Podobno w mieszkaniu znajdował się sprzęt komputerowy, który „potrzebował dedykowanego trójfazowego zasilania elektrycznego.”
Przeczytajcie także naszego wcześniejszego newsa, w którym pisaliśmy o rzekomym zdemaskowaniu tożsamości twórcy Bitcoina, nazywanego Satoshim Nakamoto.

Źródło: Reuters