Pojawiły się szanse na odświeżoną wersję KOTOR-a

Wszystko zaczęło się od pytania skierowanego na Twitterze do Phila Spencera o pięć ulubionych gier z gatunku role-playing. Szef Microsoft Studios wymienił Ultimę Online, Bard’s Tale, MorrowindaFallouta i Star Wars: Knights of the Old Republic.

Zaraz padło pytanie o to czy jest szansa na to, żeby seria Star Wars: Knights of the Old Republic doczekała się odświeżonej wersji urodzinowej, podobnej do tej, którą otrzymała trylogia Fable. Spencer odpowiedział, że pomysł mu się podoba i że podda go pod głosowanie.

Niestety, sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać i nie wszystko w tej kwestii zależy od Microsoftu. Największym problemem są prawa autorskie. KOTOR może i zawitał na Xboksa, ale wyprodukowany został przez BioWare i wydany przez Lucas Arts.

Kiedy Disney przejął prawa do marki, zdecydował się zamknąć studio Lucas Arts i na najbliższych dziesięć lat przekazać produkcję gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen w ręce Electronic Arts. Mimo dobrych chęci Phila Spencera, pomysł może okazać się niemożliwy do zrealizowania.

Niemniej jednak nadzieja na to, że ujrzymy odświeżoną wersję Star Wars: Knights of the Old Republic, jest. Niewielka bo niewielka, ale zawsze. Być może Microsoft pokusiłby się nawet o zrekonstruowanie pociętego KOTOR-a 2.

Źródło: Twitter