Podkładki chłodzące NotePal P2 i NotePal X-Slim

Nic tak nie daje się we znaki naszym przenośnym komputerom jak upalne, letnie dni. Na szczęście producenci sprzętu chłodzącego doskonale zdają sobie z tego sprawę i raczą nas coraz to nowymi gadżetami, które mają wspomóc nasze biedne laptopy. Cooler Master wypuścił właśnie na rynek dwie nowe podkładki chłodzące pod wszelkiej maści komputery przenośne.
Pierwsza z nich, NotePal P2, została stworzona z myślą o użytkownikach laptopów, którzy często podróżują. Świadczą o tym niewielkie rozmiary, wynoszące 315 x 92 x 20 mm, waga, która nie przekracza 150 g, a także możliwość złożenia jej na pół, co zdecydowanie ułatwi upchnięcie podkładki do plecaka lub torby. Producent wyposażył model NotePal P2 w dwa wiatraki o wymiarach 60 x 60 x 10 mm, obracające się z prędkością 2000  R.P.M. (+-15%). Dzięki gumowym podpórkom, które można w każdej chwili odczepić, laptop ma zapewnioną lepszą cyrkulację powietrza i nie zsunie się z podkładki.


Drugi z zaprezentowanych modeli – NotePal X-Slim – ma design, który naśladuje swoim kształtem literę „X”. Podkładka jest prawie w całości pokryta metalową siatką, która ma zapewnić optymalny przepływ powietrza. Za chłodzenie odpowiedzialny jest jeden wiatrak o średnicy 160 mm, który działa z prędkością 1400  R.P.M. (+- 15%). NotePal X-Slim ma wymiary 380 x 270 x 27,5 mm i waży około 700 g.Obie podkładki zostały stworzone z myślą o komputerach przenośnych, których średnica nie przekracza 17”. Zarówno NotePal P2 jak i NotePal X-Slim wyposażono w specjalne podstawki, które pozwolą nam na dostosowanie kąta ułożenia komputera do naszych potrzeb. Niestety, w obu przypadkach nie mamy możliwości regulowania mocy wiatraków.
Cena NotePal’a P2 wynosi 14,99 USD (około 42 zł), a NotePal’a X-Slim 19,99 USD (mniej więcej 58 zł).