Poczta Polska ma nową usługę – multipaczka

Poczta Polska nie zamierza pozostawać w tyle. Dlatego też do swojej oferty wprowadza nową usługę, która ma zadowolić klientów indywidualnych. Multipaczka pozwala na połączenie 5 usług w jedną (przesyłka pobraniowa, paczka pocztowa PLUS, E–Przesyłka, paczka Gabarytowa, przesyłka na warunkach szczególnych). Usługa polega na przyjęciu, sortowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek z zadeklarowaną wartością w określonych wymiarach i maksymalnej masie do 30 kg.

Multipaczka pozwala na zrealizowanie całej sfery nadawczej w zaciszu własnego domu za pomocą specjalnej aplikacjiElektroniczny nadawca. Dzięki niej możemy wydrukować niezbędne dane, a następnie nakleić je na paczkę. Taka procedura sprawi, że zaoszczędzimy sporo czasu.

Poczta Polska multipaczka Dodatkowo dane można wzbogacić o numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail adresata. Dzięki temu osoba oczekująca na przesyłkę, będzie otrzymywała na bieżąco informacje dotyczące statusu realizacji przesyłki m.in. o próbie doręczenia czy też o pozostawionym awizo w przypadku, gdy adresata nie ma w domu.

Warto również wspomnieć o ubezpieczeniu jakie oferuje Poczta Polska. Ubezpieczając przesyłkę do kwoty 500 zł, płacimy dodatkowo jedynie 50 gr. Ubezpieczenie do kwoty 1000 zł kosztuje 80 gr. Maksymalnie możemy ubezpieczyć przesyłkę do kwoty 20 000 zł i będziemy wtedy musieli zapłacić 2,20 zł.

Więcej szczegółów dotyczących nowej usługi tutaj.

Władze Poczty Polskiej wprowadzając multipaczkę liczą na napływ nowych klientów, lecz jest to niewątpliwie ciężkie zadanie w czasach, kiedy przesyłki kurierskie oraz paczkomaty robią prawdziwą furorę. Czy nowa usługa naszej poczty sprawdzi się i podbije rynek? Tego dowiemy się już niebawem.

 

Źródło: pocztapolska