Po 24 latach odnaleziono zaginioną wersję Raymana ze SNES-a

Wczoraj, twórca serii Rayman – Michael Ancel, umieścił na swoim Instagramie post, w którym podzielił się ciekawą historią. Historia ta dotyczy dawno zaginionej gry ze wspomnianego cyklu, którą w końcu odnalazł i uruchomił.
Deweloper napisał: „Odnaleźliśmy stary, unikatowy ROM do SNES-a z Raymanem!!!! Ten ROM tkwił we śnie przez 24 lata ….. Nadszedł czas, by go obudzić !!!!” W następnym poście Ancel umieścił zdjęcie przedstawiające grę działającą na SNES-ie i dodatkowo zażartował, że powinien stworzyć jej wersję dla konsoli Nintendo Switch.
„Ona działa !!!! Czworo ludzi na świecie ją widziało. Myśleliśmy, że ją utraciliśmy, ale gdzieś w zimnym elektronicznym obwodzie coś wciąż żyło.” – napisał – „Co więcej, działa w 60 klatkach na sekundę. Powinienem zrobić jej wersję na Switch.”RaymanW zeszłym tygodniu Ansel wspomniał na Instagramie o tej grze, ale jeszcze wtedy jego nastawienie nie było optymistyczne. – „Grę można było uruchomić na konsoli Super Nintendo, ale nigdy jej nie ukończyliśmy + Utraciliśmy to, co stworzyliśmy. Wszystkie te piksele przepadły, tak jak łzy w deszczu…”
Cóż, dobrze wiedzieć, że zaginiona gra się odnalazła. Jak można zobaczyć na powyższym zdjęciu, Rayman ze SNES-a był dość… pulchny, ale wątpliwe jest to, by miałoby to przeszkadzać największym fanom serii.

Źródło:Michael Ancel