Płatne kanały YouTube już niebawem?

Pierwsze informacje dotyczące tego, że serwis YouTube będzie płatny, pojawiły się już na początku tego roku, jednak nikt nie chciał w to uwierzyć. Jak się okazuje, może to być prawda. Mimo to nie należy się zbytnio martwić, ponieważ jedynie specjalistyczne kanały mają być objęte opłatą abonamentową.

Do ciekawych informacji dotarli redaktorzy The Financial Times, którzy twierdzą, że za oglądanie 50 popularnych kanałów będzie trzeba zapłacić. Miesięczne opłaty za możliwość oglądania danego kanału mają zaczynać się od 1,99 dolara za kanał. Płatność ma się odbywać na zasadzie subskrypcji. Co ciekawe, nowe zasady wejdą w życie już w tym tygodniu.

youtube płatnyDzięki takiej zmianie na YouTube trafią nowe, rozszerzone rodzaje treści takie jak programy telewizyjne i filmy. Niektórzy twierdzą, że przez taką rewolucję serwis należący do firmy Google, będzie w stanie konkurować z Hulu oraz Netflix.

Czy zmiana przyniesie pożądany efekt? Wzrost przychodów po stronie Google oraz twórców treści jest jedynie możliwy w sytuacji, gdy zainteresowanie usługami serwisu będzie na niezmienionym bądź wyższym poziomie. A co jeśli użytkownicy odwrócą się od serwisu? Taki scenariusz jest najmniej pożądamy ze strony giganta z Mountain View. Teraz pozostaje jedynie czekać na to czy informacje o częściowo płatnym serwisie YouTube się potwierdzą i jak zareagują na nie użytkownicy.

 

Źródło: techspot