Płatna wersja YouTube prawdopodobnie w październiku

YouTube rozpoczęło rozsyłanie emaili do twórców zamieszczających treści w serwisie, na temat zmian w regulaminie, jakie zaczną obowiązywać od 22 października. Twórcy muszą podpisać nowy regulamin płatnego serwisu, w którym nie będą zamieszczane reklamy. W mailu pojawia się informacja, że jeśli twórca nie zdecyduje się na zaakceptowanie zmian, jego filmy nie będą już publicznie dostępne w amerykańskiej wersji YouTube.
Nowa, płatna wersja serwisu ma się nazywać YouTube Red. Istnieje jednak także podejrzenie, że można ona zostać połączona w będącą obecnie w wersji beta usługą YouTube Music Key. Co dokładnie dostanie użytkownik decydujący się na opłacanie subskrypcji? Po pierwsze, z serwisu znikną jakiekolwiek reklamy. Twórcy treści, którzy zarabiali właśnie poprzez wyświetlanie reklam będą teraz otrzymywali część pieniędzy z subskrypcji użytkowników. Dodatkowo, YouTube Red ma prawdopodobnie oferować wszystkie funkcje Music Key, czyli  przede wszystkim możliwość odtwarzania filmów w tle na urządzeniach mobilnych (przez co YouTube może być zwykłym odtwarzaczem muzyki) i odtwarzanie filmów offline poprzez zapisanie ich w pamięci urządzenia.
Oczywiście w tej chwili Google oficjalnie nie potwierdziło żadnych rewelacji związanych ze swoją płatną wersją serwisu YouTube, jednak po sieci krążą informacja na temat ewentualnej miesięcznej ceny subskrypcji. Prawdopodobnie będzie ona wynosiła 10 dolarów. Start serwisu zgodnie z informacją zawartą w mailu wysyłanym przez YouTube prawdopodobnie odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca.

Źródło: Recode