Pinterest oskarżony. Odezwał się „prawowity” pomysłodawca serwisu

Jak na ironię, serwis Pinterest, który niejako z definicji ma być miejscem krzewienia kreatywności i oryginalności, został zbudowany na bazie zawłaszczonego pomysłu i kradzieży własności intelektualnej. Takie jest przynajmniej zdanie Theodore F. Schroedera, który zgłosił do sądu pozew przeciwko serwisowi oraz jednemu z inwestorów, Brianowi Cohenowi.
Dwóch panów łączyła wcześniej współpraca. W roku 2007 i 2008 współtworzyli oni dwa serwisy: Randezvoo i Skopwire. Schroeder miał wiele pomysłów na rozwój pierwszego z nich. Gdy drogi współpracowników się rozeszły, Cohen zainwestował w serwis Pinterest, który – zdaniem dawnego partnera – w sposób jednoznaczny nawiązuje do jego opracowań i pomysłów, które zostały omówione przez współpracowników w trakcie realizowania wspólnych projektów. Teraz żąda za to rekompensaty.
A teraz najlepsze. Do rzeczonych „pomysłów” należy prezentowanie treści serwisu w formie przylegających do siebie kafelków i możliwość „nieskończonego” scrollowania obrazu. Ponadto za kolejny niewygodny zbieg okoliczności uważa się fakt, że zarówno Pinterest, jak i Randezvoo są serwisami dedykowanymi głównie dla kobiet. No tak.
W odpowiedzi na te zarzuty serwis Pinterest ogłosił w oficjalnym stanowisku, że rzeczony pozew jest bezpodstawny, a oskarżyciel może spodziewać się agresywnej obrony w sądzie.
Zapowiada się ciekawie.

źródło: allthingsD