Pierwszy monitor Philips z wysuwaną kamerą internetową

Monitor PHILIPS 272B7QPTKEB ma łączyć w sobie wysoką jakość wyświetlanego obrazu oraz funkcję ochrony bezpieczeństwa podczas użytkowania wbudowanej kamery. W dzisiejszych czasach pomysłowość hakerów wydaje się nie mieć granic, a co za tym idzie, wzrasta zagrożenie przejęcia kontroli nad kamerą internetową użytkownika. W najnowszym modelu PHILIPS została zastosowana funkcja regulacji kamery z możliwością schowania jej w ramce monitora, gdy nie jest ona tymczasowo użytkowana.
„Wśród użytkowników Internetu wzrasta świadomość wystąpienia zagrożeń w sieci, szczególnie tych regularnie pracujących z kamera internetową. Rozwiązania zawarte w monitorze 272B7QPTKEB redukują obawy cyberataku. Kamera jest wysuwana podczas użytkowania, następnie zostaje schowana wewnątrz ramki, gdy nie jest już potrzebna, uniemożliwiając hakerom potencjalny dostęp do podglądu wnętrza biura za jej pośrednictwem” – komentuje Albert Ulfman, Product Manager monitorów Philips EMEA w MMD.Monitor Philips z kamerąPodobnie jak w innych modelach PHILIPS z serii profesjonalnej, monitor 272B7QPTKEB został wyposażony w funkcje wspomagające produktywność pracy użytkownika. Ultracienkie ramki maksymalizują powierzchnię wyświetlanego obrazu, daje to bardziej jednolitą przestrzeń roboczą w przypadku ustawienia obok siebie większej ilości monitorów. Rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440) gwarantować ma wysoką jakość obrazu oraz uzyskanie maksymalnej ilości detali dzięki użyciu źródeł o wysokiej przepustowości, takich jak DisplayPort czy też HDMI. Monitor pozwala na stworzenie połączenia łańcuchowego, które umożliwia podłączenie wielu urządzeń za pośrednictwem jednego typu złącza. Struktura okablowania z wykorzystaniem jednego połączenia DisplayPort zapewnia konfigurację systemu w bardziej uporządkowany sposób.
Zastosowana w najnowszym monitorze PHILIPS technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed monitorem i obniża poziom jasności ekranu, gdy ten odchodzi od biurka. Dzięki innowacyjnym czujnikom zużycie energii jest utrzymywane na jak najniższym poziomie. Zastosowana technologia może zmniejszyć koszty zużycia prądu nawet o 80%, przedłużając jednocześnie żywotność wyświetlacza. Ponadto monitor został wyprodukowany w 85% z tworzyw pochodzących z recyklingu.
Gama monitorów z wysuwaną kamerą zwiększy się jeszcze przed końcem tego roku, wzbogacając asortyment o m.in. 24-calowy model czy też o monitor o rozdzielczości UHD.
Model PHILIPS 272B7QPTKEB będzie dostępny w sklepach od sierpnia 2016 roku. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.
Sugerowana przez producenta cen monitora wynosi 3049 złotych.


Specyfikacja techniczna:

Model

PHILIPS 272B7QPTKEB

Typ panelu LCD

IPS

Typ podświetlenia

System W-LED

Rozmiar panelu

68,5 cm / 27 cali

Natywna rozdzielczość

2560 x 1440 @ 60 Hz

Kąty widzenia

178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10

Maksymalna jasność podświetlenia

350 cd/m²

Kolory wyświetlacza

16,7 miliona kolorów (True 8 Bit)

Typowy współczynnik kontrastu

1 000 : 1

Funkcje poprawy obrazu

SmartImage

Udogodnienia

 • Wbudowane głośniki 2 x 2W
 • Wbudowana kamera internetowa: 2.0 megapikseli, z mikrofonem i wskaźnikiem LED
 • Funkcje: SmartImage, Input, PowerSensor, Menu, Wyłącznik
 • Oprogramowanie SmartControl
 • Złączę na linkę Kensington
 • Montaż VESA (100 x 100 mm)
 • Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Złącza obrazu oraz audio

 • USB: USB 3.0 x 3 (1 z funkcją szybkiego ładowania)
 • Wejście sygnału: VGA (analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x1, HDMI 1.4
 • Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym
 • Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio, Wyjście na słuchawki