Pierwsze pogłoski na temat OnePlus 4 są niezwykle interesujące

Smartfon OnePlus 3 został zaprezentowany w tym roku. Oznacza to, że jego następcę zobaczymy najszybciej dopiero na początku roku 2017. Nie oznacza to jednak, że na jego temat nie możemy przeczytać już pierwszych pogłosek!
OnePlus 4 ma zaoferować długo wyczekiwane gniazdo kart pamięci micro SD, którego brakowało w każdym z dotychczasowych modeli urządzeń sprzedawanych przez producenta. Smartfony rekompensowały to nawet 64 GB pamięci na dane, ale dla wielu użytkowników było to za mało – w końcu filmy 4K, zdjęcia w formacie RAW, a także muzyka, zajmują na telefonach OnePlus całkiem sporo miejsca! A jeśli jesteśmy już przy zdjęciach…
Każdy nowoprezentowany smartfon firmy OnePlus robił lepsze zdjęcia od swoich poprzedników. Nie inaczej będzie rzecz jasna i tym razem. Nowy OnePlus 4 wykorzystywał będzie sensor o rozdzielczości 21 Mpix w miejsce obecnego, 16 Mpix.
Kolejna innowacja związana jest z wydajnością smartfona OnePlus 4. Jako że OnePlus 3 oferuje użytkownikom 6 GB pamięci RAM, to jego następca ma zaoferować jej jeszcze więcej. Po co? Bo może. Mówi się nawet o 8 GB pamięci RAM. Czy Android jest w stanie ją realnie wykorzystać? Przekonamy się za rok, kiedy to Google zaprezentuje ósmą już wersję systemu Android.
Kosmetyczne jedynie ulepszenia czekają procesor. Dotychczasowy układ Snapdragon 820 może zostać zastąpiony przez nieco wydajniejszego Snapdragona 821. Rok 2017 nie przyniesie raczej większego przełomu w tym zakresie.
 
 

Źródło:androidheadlines