Pierwsze egzemplarze Tesli Model 3 trafią do klientów w tym miesiącu

Zgodnie z obietnicą, dostawy wyczekiwanego Modelu 3 Tesla zacznie realizować w tym miesiącu. Elon Musk – CEO firmy, podzielił się na Twitterze informacją, że podczas specjalnej imprezy, która odbędzie się 28 lipca, pierwszych 30 klientów będzie mogło odebrać swój elektryczny samochód.
Musk dodał, że z czasem produkcja aut ma rosnąć – w sierpniu fabryki firmy ma opuścić 100 samochodów, a we wrześniu ponad 1500. Co więcej, do grudnia firma ma zacząć produkować 20 tysięcy aut miesięcznie. Celem Tesli jest jednak to, aby do 2018 roku produkować 10 tysięcy samochodów co tydzień.
Zgodnie z tym, co napisał CEO Tesli, Model trzy otrzymał wszystkie niezbędne certyfikaty z dwutygodniowym wyprzedzeniem wobec harmonogramu. Pierwszy egzemplarz konsumencki ma powstać do piątku.Elon MuskProducent elektrycznych samochodów otrzymał podobno 400 tysięcy zamówień na Model 3, którego cena zaczyna się od 35 tysięcy dolarów i wynosi średnio 42 tysiące dolarów. Jeśli Tesla spełni swoje założenia, Model 3 może stać się jednym z dwudziestu najlepiej sprzedających się samochodów w USA w 2018 roku.
Pierwsze osoby, które otrzymają własny Model 3 to klienci, którzy są właścicielami Modelu S i Modelu X. To, kto jako następny będzie mógł odebrać auto, będzie zależało od terminu złożenia zamówienia.
Tesla Model 3 to do dość niewielki sedan. Pojazd cechuje się zasięgiem na poziomie 350 kilometrów, a od zera od stu kilometrów na godzinę przyspiesza w ciągu mniej niż 6 sekund. Poza tym, obsługuje technologię Supercharging.

Źródło: Elon Musk