Pierwsza w Polsce sesja okładkowa w Glamour zrobiona smartfonem

Pierwsza w Polsce sesja okładkowa do magazynu mody wykonana została właśnie smartfonem Huawei P30 Pro. To pierwszy efekt współpracy fotografa Marcina Tyszki z firmą Huawei, po tym jak 11 kwietnia oficjalnie dołączył do grupy influencerów związanych z marką. Sesja z udziałem modelki Karoliny Pisarek została wykonana dla miesięcznika Glamour i uświetniła urodzinową okładkę magazynu.Marcin Tyszka to ceniony na świecie fotograf specjalizujący się w wyjątkowych sesjach modowych. Przed jego obiektywem pozowały największe gwiazdy świata mody, takie jak Naomi Campbell, Milla Jovovich oraz Eva Herzigova. Podczas polskiej premiery serii Huawei P30, Tyszka oficjalnie dołączył do Team Huawei, grupy influncerów związanych z marką. Podczas uroczystej prezentacji, w drużynie powitał go kapitan Teamu i ambasador marki Robert Lewandowski.

Na pewnym etapie pracy zawodowej coraz trudniej o zaskoczenie. A tutaj do zaskoczenia doszło – gdy wziąłem do ręki smartfon Huawei P30 Pro i po raz pierwszy w swojej karierze podjąłem się wykonania profesonalnej sesji zdjęciowej telefonem. Dzisiaj każdy z nas ma w kieszeni telefon, możemy szybko i łatwo robić nim zdjęcia. Nie jest to jednak powszechne narzędzie w rękach fotografów modowych. Razem z Huawei udowadniamy teraz, że korzystając ze smartfona można z powodzeniem wykonać profesjonalne, piękne zdjęcia, które mają tak wysoką jakość, że można je wykorzystać do wielkoformatowego druku w profesjonalnej kampanii reklamowej.” – powiedział Marcin Tyszka.

Modelka Karolina Pisarek, członkini Team Huawei i gwiazda okładki majowego numeru Glamour, opowiada w wywiadzie o swojej karierze i pasjach. Do zdjęć pozuje w dżinsowych stylizacjach Mai Naskrętskiej, a w sekcji „Kulisy okładki” można zobaczyć zdjęcia z backstage’u sesji, na których widać Marcina Tyszkę przy pracy, robiącego zdjęcia Karolinie najnowszym smartfonem Huawei zamiast tradycyjnym aparatem fotograficznym. Majowy numer to wydanie wyjątkowe z racji 16. urodzin polskiej edycji magazynu, w kioskach dostępne od 12 kwietnia.

To jest piękna sesja, nowoczesna i lekka. Marcin Tyszka uchwycił piękno Karoliny Pisarek, a nasz telefon zdał egazamin w tym niecodziennym zadaniu, jakim było wykonanie profesjonalnych zdjęć do magazynu mody. Uznanie dla fotograficznych możliwości P30 Pro ze strony tak cenionego fotografa to najlepsze uwiarygodnienie jakości naszego produktu.” – powiedziała Dorota Haller, dyrektorka marketingu, komunikacji i digital w Huawei Consumer Business Group Polska.

Huawei P30 Pro jest pierwszym na rynku smartfonem z peryskopowym zoomem, który umożliwia wykonanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu, przy użyciu 10-krotnego zoomu hybrydowego lub 50-krotnego zoomu cyfrowego. W nowym, poczwórnym aparacie modelu P30 Pro, znajduje się też superczuły sensor, który zapewnia wysoką jakość zdjęć i filmów wideo wykonanych w słabym świetle, także w nocy.

Jakie zdjęcia robi Huawei P30 Pro? Zobaczcie przykładowe fotografie

Możliwości nowego, flagowego smartfona Huawei docenione zostały także w niezależnym rankingu fotografii mobilnej DxOMark. Huawei P30 Pro otrzymał 112 punktów, osiągając najwyższy wynik w historii DxOMark. Smartfon otrzymał też tytuł ,,Najlepszy smartfon fotograficzny”. Wyróżnienie zostało przyznane przez TIPA (Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej) na podstawie rygorystycznych testów przeprowadzonych przez międzynarodowych ekspertów.