Pierwsza aktualizacja Dla Nokii N9

Wygląda na to, że Nokia zamierza wywiązać się z obietnicy wsparcia dla swojego pierwszego i jedynego smartfona z systemem MeeGo – Nokii N9. Pojawiła się właśnie pierwsza, duża aktualizacja oprogramowania. Lista zmian i poprawek jest bardzo obszerna, a producent zapowiedział, że będą kolejne. Jednak należy się ich spodziewać dopiero w przyszłym roku.
Na liście zmian znajdziemy: obsługę odtwarzacza muzycznego przy zablokowanym ekranie, ulepszoną wielozadaniowość i zarządzanie pamięcią, obsługę NFC, dodatkowe filtry w aplikacji aparatu fotograficznego, udoskonaloną obsługę poczty email oraz wiele pomniejszych poprawek. Aktualizacja dostępna jest poprzez OTA (Over the Air), a więc nie wymaga podłączenia telefonu do komputera. Oprogramowanie zostało oznaczone jako 20.2011.40-4 i zajmuje 218 MB.
Jeśli zastanawiacie się nad zakupem Nokii N9, to proponujemy poczekać na naszą recenzję smartfona, która pojawi się w przyszłym tygodniu. Obecnie telefon można nabyć bez zobowiązania za około 2250 zł. Wśród rodzimych operatorów jedynie Orange wprowadziło już Nokię N9 do swojej oferty (w najwyższej opcji kosztuje 599 zł).

Źródło: Nokia, wł