Philips TV chce szokować swoimi nowymi telewizorami OLED


Przedstawiciele obydwu marek są przekonani, że Philips OLED+ 903, oferując posiadaczom sprzętu niepowtarzalne wrażenia wizualne, stanie się nowym punktem odniesienia pod względem jakości obrazu i dźwięku. Telewizor zdobył już uznanie jury EISA, które uhonorowało go prestiżową nagrodą w kategorii Best Home Theatre TV 2018.
Zgodnie z nazwą, nowy flagowiec Philips TV OLED+ 903 wykorzystuje technologię OLED, wspieraną ulepszoną wersją procesora przetwarzania obrazu P5 drugiej generacji oraz unikalnym, trójstronnym systemem Ambilight. W urządzeniu zastosowano najnowszą matrycę OLED 2018 oferującą jasność szczytową na poziomie 1000 nitów, czyli o 10% więcej od modeli ubiegłorocznych.
Połączenie jasności i tradycyjnej dla modeli OLED Philips głębokiej czerni zapewnia dobry kontrast i jest kluczowym walorem pozwalającym uwolnić pełny potencjał treści HDR. Firma TP Vision, właściciel marki Philips TV, stała się tym samym trzecim na świecie producentem oferującym telewizory umożliwiające obsługę formatu HDR10+, a OLED+ 903 jest jednym z pierwszych urządzeń Philips obsługujących tryb HDR+.Philips OLED+ 903Inżynierowie Philipsa mając na uwadze, że w najbliższej przyszłości znaczna część treści pozostanie nadal w standardzie SDR opracowali nową technologię – Perfect Natural Reality. Uzupełnia ona opatentowany przez Philips procesor przetwarzania obrazu P5 drugiej generacji, wykorzystując zaawansowany algorytm inteligentnego kontrastu. Perfect Natural Reality w czasie rzeczywistym dobiera najlepsze parametry jasności, ostrości i kontrastu, dzięki czemu wydajne skalowanie treści SDR do HDR zapewnia o wiele lepszy obraz. Oddanie szczegółów jest jeszcze lepsze niż w poprzednich modelach OLED, a niezwykle żywy, realistyczny obraz nabiera dodatkowej głębi.
Nowe telewizory nie słyną raczej z dobrej jakości dźwięku. OLED+ 903 opiera się na systemie nagłośnieniowym, który dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej Bowers & Wilkins i opatentowanej technologii, wnosić ma dźwięk na zupełnie nowy poziom. Czy tak jest w istocie? Pokażą pierwsze testy.
System audio tworzą specjalnie zaprojektowane głośniki Bowers & Wilkins, zamontowane w większych i sztywniejszych komorach o specjalnej konstrukcji umieszczonej pod ekranem. Z tyłu telewizora znajduje się duży głośnik niskotonowy z większymi podwójnymi radiatorami pasywnymi osadzony w usztywnionej dodatkowymi żebrami komorze o większej kubaturze.
Podwójne głośniki średnio- i wysokotonowe są skierowane do przodu, a nie jak w modelu 803 do dołu. Również te głośniki zamontowano w specjalnie zaprojektowanych, sztywniejszych komorach. Głośnik wysokotonowy z miękka kopułką oraz głośnik średniotonowy z papierową membraną zastąpiono w OLED+ 903 tytanowymi głośnikami wysokotonowymi o średnicy 19 mm i głośnikami średniotonowymi z membranami z włókna szklanego. Oba rodzaje głośników zamontowano w osobnych komorach.
Osoby decydujące się na zakup takiego sprzętu i tak podłączą go do innego nagłośnienia.
Philips OLED+ 903 pracuje na platformie Android TV, nad której szybkością działania czuwa czterordzeniowy procesor. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB, którą można zwiększyć. Philips OLED+ 903 trafi do sprzedaży z systemem operacyjnym Android N, ale niebawem otrzyma aktualizację oprogramowania do Androida O, który oprócz nowego interfejsu użytkownika będzie wzbogacony o funkcję Asystenta Google, umożliwiającą użytkownikowi sterowanie głosowe za pomocą mikrofonu wbudowanego w pilota telewizora.
Swoją premierę sklepową w wersjach 55 i 65 cali OLED+ 903 będzie mieć w październiku. Ceny nie są znane.