Philips GoGear Connect 3 – androidowy player multimediów

Do przedsprzedaży w sieci sklepów JR.com trafił właśnie odtwarzacz multimediów firmy Philips, pracujący pod kontrolą Androida. Model ten nie jest tak bogato wyposażony jak wcześniej opisywany przez nasSamsung Galaxy S WiFi 5.0, a cena jest, niestety, porównywalna, choć nadal kusi.
W każdym razie, serce urządzenia stanowi system od Google’a w wersji Gingerbread. Za jego pośrednictwem połączymy się też z Android Marketem. Zabraknie natomiast łączności bezprzewodowej w postaci 3G, aczkolwiek możemy liczyć na wsparcie WiFi w standardzie n.
Ekran tego cacka oferuje przekątną rzędu 3,2″. Nie podano jednak jego rozdzielczości, ani technologii, w jakiej został wykonany. Możemy się więc spodziewać, że parametry te nie rzucają na kolana. Nie znamy również procesora, który napędza nowy odtwarzacz Philipsa. Z opisu wynika jednak, że poradzi on sobie z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości 720p. Szkoda tylko, że w takim wypadku zabrakło wyjścia HDMI.
Cena GoGear Connect 3 zależeć będzie od pojemności pamięci. Wersja 8 GB kosztuje obecnie 170 dol., a za wersję 16 GB trzeba będzie zapłacić blisko 200 dol. Z jednej strony jest to całkiem niezła oferta dla osób poszukujących niedrogiego urządzenia z Androidem Gingerbread, które ponadto dobrze radzi z multimediami, z drugiej jednak, przytoczony w pierwszym akapicie gadżet Samsunga zapowiada się o niebo lepiej.

Źródło: Engadget