PES 2016 na PC – kolejna kastracja graficzna

Wygląda na to, że Konami po raz kolejny nie może zrozumieć istoty swoich błędów, a nawet nie bierze poprawki na błędy popełniane niegdyś przez konkurentów – EA Sports.
Choć PES 2016 zadebiutuje na konsole nowej i starej generacji, jak i również na platformie PC, to jednak w przeciwieństwie do konsolowców – mam na myśli Xbox One/PS4 – będzie to gorsza graficznie wersja. Podobnie jak rok wcześniej, tak i w tym roku, posiadacze gry w wersji na PC muszą zapomnieć o „fajerwerkach graficznych”, dostępnych na konsolach nowej generacji.
Adam Bhatti (PES European Product Manager) przyznał, że wersja PC-towa nie będzie dokładnie tym, co zobaczymy na PS3/Xbox 360. Nie będzie to także ta sama gra, która ukaże się na konsole nowej generacji. Gra ma być czymś innym, nieco gorszym, ale też nie wiadomo na ile gorszym od swoich konsolowych „braci”. Na pewno będzie uboższa o niektóre funkcje i tryby gry. Konami, serio? To już drugi rok z rzędu. Czas się wziąć w garść i brać przykład – jak na razie – z lepszych.

Źródło: dsogaming.com