Pecet wielkości pendrive’a z Androidem 4.0 i za 74 dolary

KojarzycieRaspberry Pi? Jest to mini-komputerek, oparty na Linuksie, który kosztuje 35 dolarów. Urządzenie cieszy się całkiem niezłą popularnością, bo już w kilka dni po debiucie cały zapas wyprodukowanych egzemplarzy został wyprzedany, a na kolejne dostawy trzeba było czekać kilka dni. Konkurencyjny produkt, który teraz Wam przedstawię, FIXITech MK802, jest o tyle ciekawszy, że działa pod kontrolą Androida 4.0, a ponadto oferuje zdecydowanie lepszą specyfikację. Co Wy na to?
No jasne, również cena jest wyższa (i to przeszło dwukrotnie). Chiński producent ustalił ją na poziomie ok. 74 dolarów. Co dostaniemy w zamian?
Przede wszystkim wspomniany system operacyjny od Google’a w wersji Ice Cream Sandwich. Całość pracuje w oparciu o jednordzeniowy procesor Allwiner A10 o taktowaniu 1.5 GHz, a także 512 MB RAM-u. Przestrzeń na dane wynosi 4 GB (+ slot na karty microSD). Oczywiście nie mogło też zabraknąć złączy i modułów komunikacji. Na pokładzie tego cacka znajdziemy port USB, miniUSB, Wi-Fi i HDMI. Jeżeli wierzyć producentowi, to model MK802 poradzi sobie z materiałami w Full HD, a zatem ten ostatni element osprzętu będzie jak najbardziej przydatny.
Póki co o „mini-komputerkach” piszemy raczej wyłącznie w kategoriach ciekawostek. Być może jednak wkrótce tego typu urządzenia staną się na tyle popularne, że ich produkcją zajmą się znaczące marki, takie jak np. Samsung, czy LG.

Źródło: Liliputing, CNX