Papież Franciszek zakłada konto na Instagramie, gdzie pisze po polsku

Od wczoraj głowa Kościoła Katolickiego – papież Franciszek posiada swojekonto w serwisie Instagram. Profil w kolejnym serwisie społecznościowym ma być sposobem na dotarcie do jeszcze większej liczby wiernych, a także na bycie bliżej nich. W tej chwili na profilu Franciszka znajdziemy dwa zdjęcia oraz jeden film, w którym papież przedstawia misję, z jaką pojawił się w serwisie Instagram. Co ciekawe, papież został powitany przez oficjalny profil twórców Instagrama.
Pod pierwszym zdjęciem przedstawiającym modlącego się Franciszka znajdziemy prośbę o modlitwę w jego intencji napisaną w dziewięciu językach. Jednym z nich jest nasz ojczysty. Jak widać, papież nie zapomina ciągle o dużej liczbie wiernych posługujących się językiem polskim. Franciszek opublikował także film, który został stworzony specjalnie z myślą o swoim nowym koncie. Jak usłyszymy, papież chce „podążać z nami drogą Boskiej męki i czułości”. Zobaczymy także, że Franciszek obsługuje swoje konto używając tabletu.Papież Franciszek zakłada konto na InstagramieW ciągu zaledwie 21 godzin od założenia konta profil papieża zdążył zgromadzić aż 1,2 miliona obserwujących. Oczywiście jeszcze sporo brakuje mu do osiągnięcia wyniku Seleny Gomez, która ma najwięcej obserwujących (ponad 70 milionów), jednak z pewnością papieżowi nie zależy na liczbie „followersów”.
To już kolejne konto Franciszka w jednym z popularnych serwisów społecznościowych. Jak dotąd wierni mogli obserwować jego poczynania w serwisieTwitter.

Źródło:Instagram