OwnFone – najprostszy telefon na świecie!

Przy nim nawet najbardziej podstawowe modele Nokii wydają się mega skomplikowane. OwnFone, bo o nim mowa, śmiało może walczyć o miano najprostszego w obsłudze telefonu komórkowego świata. Jak twierdzi producent, słuchawka przeznaczona jest nie tylko dla osób starszych, ale również dla dzieci, które z obsługą skomplikowanego smartfona mogłyby mieć problemy. Czy OwnFone okaże się hitem?
Urządzenie póki co do sprzedaży trafiło jednie w Wielkiej Brytanii, w abonamencie 10 (100 minut) lub 15 (500 minut) funtów miesięcznie. Cena za aparat wyniosła zaś 55 funtów. No dobra, a co ze wspomnianą wcześniej prostotą obsługi?

OwnFone to telefon okrojony ze wszystkich zbędnych funkcji. Okrojony, i to do granic możliwości. Zacznijmy od tego, że na każde urządzenie trzeba najpierw złożyć zamówienie – w trakcie podajemy numery telefonów, które chcemy mieć zapisane w pamięci, oraz nazwy tych kontaktów. Następnie są one umieszczane na przednim panelu w formie naklejek. Tak, tak – OwnFone pozbawiony jest wyświetlacza, zaś w celu wykonania połączenia trzeba wcisnąć jeden ze wspomnianych wcześniej klawiszy.
Na szczęście numery telefonów nie są na stałe wgrane w pamięć urządzenia, a spis kontaktów jest w pełni edytowalny – wystarczy zadzwonić na infolinię, zapłacić 5 funtów i przykleić nową nalepkę.
Zainteresowani? OwnFone póki co dostępny jest jedynie w Wielkiej Brytanii. Ciężko jednak nie zauważyć, że i w Polsce przydałoby się takie urządzenie. Szczególnie, gdy widzimy starsze osoby męczące się z „tradycyjnymi” telefonami komórkowymi.

Źródło: ubergizmo, theverge,