Ovi Store: 5 milionów pobrań dziennie

Zauważyliście ostatnio trend w otwieraniu własnych sklepów z aplikacjami? Na rynku możemy już znaleźć między innymi App Store od Apple, Android Market od Google czy App Store od Amazon. Wśród grona właścicieli takowych e-sklepików jest także Nokia. Jej Ovi Store radzi sobie coraz lepiej.

Wydawać by się mogło, że osób kupujących smartfony Nokii z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej (bo i ciekawych smartfonów Nokia ostatnio nie prezentuje). Fakt ten jednak nie szkodzi ilości kupowanych aplikacji. Nokia poinformowała, że dziennie w Ovi Store sprzedaje się pięć milionów aplikacji. To milowy krok w historii sklepu z aplikacjami Nokii. Teraz już może być tylko lepiej.

Warto wspomnieć, że w Ovi Store pojawia się coraz więcej aplikacji – w 12 miesięcy ich ilość zwiększyła się osiem razy. Dzięki temu teraz możemy wybierać spośród ponad 40 tysięcy multimedialnych treści. A to jeszcze nie koniec, bo deweloperzy ciągle tworzą nowe aplikacje, dzięki czemu tygodniowo w Ovi Store ląduje ok. tysiąc nowych aplikacji.

Ciekawe jak będzie sobie radził sklep Ovi Store w ciągu kolejnych miesięcy.