Oto zwiastun horroru stworzony przez sztuczną inteligencję

Co stałoby się, gdybyśmy przekazali systemowi sztucznej inteligencji zadanie stworzenia zwiastuna do horroru, którego fabuła ma obracać się wokół losów sztucznego bytu stworzonego w warunkach laboratoryjnych? Cóż, teraz możemy poznać odpowiedź na to pytanie.
Morgan to film, którego światowa premiera ma nastąpić 2 września 2016 roku, a polska 9 września 2016 roku. Horror ten jest debiutem reżyserskim Luke’a Scotta – syna Ridleya Scotta. Zapowiedzi sugerują, że film będzie czymś między Ex Machiną a… współczesną wersją Frankensteina z 1994 roku. Skoro obraz ma opowiadać o losach inteligentnej maszyny, bądź podobnego stworzenia, 20th Century Fox postanowiło nawiązać współpracę z IBM Research, by sprawdzić, czy superkomputer przedsiębiorstwa – Watson, byłby w stanie przygotować jego zwiastun.
Niedawno mogliśmy zobaczyć zwiastun pełnego pełnometrażowego horroru, którego scenariusz został napisany przez sztuczną inteligencję, a nieco wcześniej krótki film science fiction pod tytułem Sunspring, dla którego scenariusz sztuczna inteligencja napisała samodzielnie. W obydwu przypadkach rezultaty nie były zachwycające – zwiastun horroru był przepełniony oklepanymi motywami, a fabuła Sunspring po prostu nie miała najmniejszego sensu. Jak sprawa wygląda tym razem?
Zwiastun został opracowany po tym, jak systemowi przekazano 100 zwiastunów horrorów, które miały zostać rozłożone na czynniki pierwsze i bardzo dokładnie przeanalizowane. Należy przyznać, że Watson wykonał całkiem niezłą robotę. Stworzony przez niego zwiastun naprawdę zachęca do obejrzenia filmu, nie zdradza zbyt wiele i intryguje. Cóż, być może niektórzy twórcy filmowi powinni nauczyć się sztuki tworzenia tego typu zapowiedzi od superkomputera. Zobaczcie sami!

Źródło:20th Century Fox