Oto Skin Track – technologia dla smartwatchy zamieniająca skórę w panel dotykowy

Naukowcy z Uniwersytetu Carnegie Mellon stworzyli technologię dzięki której smartwatche mogłyby stać się jeszcze bardziej funkcjonalne. Skin Track, bo tak się nazywa, pozwala na nawigowanie urządzeniem także za pomocą naszej skóry, czyniąc ją niecodziennym panelem dotykowym. W jaki sposób się to odbywa?
Skin Track wykorzystuje specjalny pierścień, który tworzy prąd przemienny o wysokiej częstotliwości, a także opaskę będącą czujnikiem, umieszczoną pod wyświetlaczem. Opaska śledzi ruch palca, na którym znajduje się pierścień i informuje urządzenie, czy palec dotyka dłoń lub ramię, czy też nie, zamieniając skórę w przedłużenie dotykowego ekranu.
Co ciekawe, technologia jest na tyle precyzyjna, że pozwala na wykorzystywanie naszej skóry do wybierania numerów telefonów, rysowania liter będących skrótami nawigacyjnymi, przeglądania aplikacji, a nawet grania. Jej funkcje poznacie jeszcze lepiej, oglądając poniższe wideo.

Oczywiście, podobne urządzenia powstawały już wcześniej, ale to jest zdecydowanie najsprawniejsze i najprostsze. Twórcy technologii chcą, by ta pojawiła się w przyszłych smartwatchach, bowiem uważają, że ich podejście jest kompaktowe, nieinwazyjne, tanie, a poza tym wymaga niewielkich ilości mocy zasilającej.

Źródło: The Verge