Oto pierwszy smartfon Samsunga z 6 GB RAMu – Galaxy C9 Pro

Samsung Galaxy C9 Pro to pierwszy smartfon Samsunga z 6 GB pamięci RAM. Wygląda naprawdę dobrze i legitymuje się niezłą specyfikacją. Urządzenie zamknięte w stylowej, metalowej obudowie zadebiutuje pierwotnie na rynku chińskim i nie wiemy czy trafi do Europy. Warto jednak poświęcić mu nieco uwagi.
Galaxy C9 Pro korzysta z najnowszego układu Qualcomm Snapdragon 653, który wykorzystuje układ graficzny Adreno 510. Spełni on wymagania wydajnościowe absolutnej większości użytkowników telefonów. Z procesorem współpracowało będzie, jak wspomnieliśmy wcześniej, aż 6 GB pamięci RAM. Dlaczego aż tyle? Cóż, aby zadowolić chińskiego konsumenta – w tamtym regionie smartfony z taką ilością RAMu stają się normą…Samsung Galaxy C9 Pro Urządzenie oferuje ponadto bardzo dobre moduły fotograficzne. Tylna kamera korzysta z sensora o rozdzielczości 16 Mpix i obiektywu o sporej jasności f/1.9. Główny aparat wspierany jest przez dwutonowego LEDa oraz wykorzystuje autofokus z detekcją fazy. Przednia kamerka ma mieć inny sensor, lecz również o rozdzielczości 16 Mpix z wyjątkowo jasnym, jak na przednie kamery, obiektywem f/1.9.
Nowy smartfon Samsunga posiada czytnik linii papilarnych, a nawet głośniki stereo. W zakresie łączności oferuje Bluetooth 4.2, NFC, LTE i Wi-Fi w standardzie 802.11 n.Samsung Galaxy C9 Pro Smartfon pracujący pod kontrolą Androida 6.0.1 ma zaledwie 6.9 mm grubości. Pomimo tego zmieszczono w nim akumulator o pojemności 4000 mAh.
Cena, jak przystało na Samsunga, niska nie jest. Wynosi ona ok. 470 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 1870 złotych (bez dodatkowych opłat i podatków).
Gdyby telefon trafił do Polski, a jego cena nieco spadła…
 
 

Źródło:Samsung