Oto nowy Meizu M3 Note – metalowa obudowa i dobre parametry

Popularny w Polsce Meizu M2 Note doczekał się swojego następcy. Wczoraj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaprezentowano Meizu M3 Note – smartfona, który zachęcał będzie do siebie atrakcyjną ceną, metalową obudową i przyzwoitą specyfikacją.Meizu M3 NoteJeśli tylko Meizu usprawniło nieco swój momentami lagujący Flyme OS, to Meizu M3 Note może stać się w Polsce podobnie popularny jak M2 Note. Nowy smartfon posiada, podobnie jak poprzednik, 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD 1080×1920 pikseli. Jego pracą zarządza 8-rdzeniowy układ Helio P10 (64-bitowe rdzenie Cortex A53) o taktowaniu 1,8 GHz, który, w zależności od modelu, wsparty zostanie przez 2 lub 3 GB pamięci RAM.Meizu M3 NoteMeizu M3 Note zamknięty został w obudowie wykonanej z metalu, co z pewnością przysporzy mu wielu fanów. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych, umieszczonego w przycisku Home, który powoli staje się pozycją obowiązkową w każdym nowym smartfonie, nawet ze średniej półki. Nowy Meizu M3 Note obsługiwał będzie dwie karty SIM, jednakże w trybie hybrydowym. Oznacza to, że decydując się na wariant Dual SIM, rezygnować będziemy z dodatkowej karty pamięci. W telefonie nie zabraknie dwóch kamerek – 13 i 5 Mpix.
W sprzedaży znajdą się dwa warianty Meizu M3 Note – jeden wyposażony w 2 GB RAM i 16 GB pamięci na dane, drugi w 3 GB RAM i 32 GB pamięci. Urządzenie zasilała będzie bateria o pojemności 4100 mAh.
Meizu M3 Note trafi do sprzedaży w Chinach 11 kwietnia w cenie 125 dolarów (ok. 470 złotych) za wersję mniej wydajną i 155 dolarów (ok. 580 złotych) za model z 3 GB pamięci RAM.

Źródło: Meizu