Oto nowe, bezprzewodowe gogle Lenovo Mirage z Daydream

Użytkownicy Lenovo Mirage Solo jako pierwsi poznają pełny potencjał technologii śledzenia ruchu WorldSense na platformie wirtualnej rzeczywistości Google Daydream. WorldSense umożliwia poruszanie się po wirtualnym otoczeniu i poznawanie go tak, jak w świecie rzeczywistym — wykonując naturalne ruchy. Użytkownicy korzystając z dostępnych obecnie aplikacji mogą na przykład w świecie wirtualnym zwiedzać ateński Akropol, czy starać się rozwikłać tajemnicę replikantów na zatłoczonych ulicach gry Blade Runner.

Śledzenie ruchów głowy w dotychczasowych goglach VR było ograniczane przez przewody i zewnętrzne sensory. W rzeczywistości można obserwować otoczenie, kręcąc głową w lewo i prawo podczas oglądania na żywo meczu koszykówki, spoglądając w górę na ośnieżone górskie szczyty, czy patrząc w tył na sferycznych, 360-stopniowych nagraniach wideo. Dzięki zintegrowanej z goglami technologii śledzenia pozycyjnego WorldSense, gogle mogą imitować świat rzeczywisty, śledząc swoje położenie w przestrzeni przy użyciu wbudowanych kamer i czujników.Gogle Lenovo Mirage Solo działają przy wykorzystaniu procesora mobilnego Snapdragon 835 VR z wbudowanymi funkcjami wirtualnej rzeczywistości. Dzięki 4 GB pamięci RAM gogle mają z łatwością odtwarzać nawet najbardziej wymagające materiały VR z technologią Daydream. Rozrywce sprzyjać też powinien 5.5-calowy wyświetlacz gogli o rozdzielczości WQHD aż 110-stopniowym polu widzenia, pozwalającej lepiej dostrzec to, co się dzieje dookoła. Bateria o pojemności 4000 mAh ma pozwolić na ok. 7 godzin pracy.

Goglom Lenovo Mirage Solo towarzyszy bezprzewodowy kontroler Daydream. Wyposażony w trackpad, przyciski aplikacji i ekranu głównego oraz regulator głośności. Jest intuicyjny w użyciu i pozwala na szybką zmianę ustawień w zależności od aplikacji. Oprócz funkcji kontrolera do nawigacji może on też zmienić się w wirtualny kij baseballowy, kierownicę, czy inne akcesoria potrzebne w grze lub aplikacji.

Oprócz Kamery Lenovo Mirage na rynek wchodzą jeszcze dwa urządzenia, które powstały we współpracy z firmami Google oraz Qualcomm:

  • Kamera Lenovo Mirage — kamera rejestrująca emocjonujące zdjęcia i filmy VR w formacie VR180, które można łatwo udostępniać dzięki integracji z serwisami YouTube oraz Zdjęcia Google;
  • Ekran Lenovo Smart Display wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości Full HD z wbudowaną usługą Google Assistant.

Gogle Lenovo Mirage Solo będą dostępne od drugiego kwartału tego roku.

 

 

Źródło: Lenovo