Oto LG G6 – nowe otwarcie koreańskiego producenta

Dzisiaj, dokładnie w południe rozpoczęła się długo oczekiwana konferencja firmy LG, a na niej zobaczyliśmy produkt, o którym było głośno już od dawna. Koreańczycy zaprezentowali światu swoje najnowsze dziecko – LG G6. Smartfona, który ma odmienić oblicze znanej, choć rzadko wybieranej przez najbogatszych klientów marki.
Co na pierwszy rzut oka zmieniło się względem poprzedniej generacji? Przede wszystkim ekran – teraz zajmuje on prawie całą powierzchnię przedniego panelu (80%), ramki zostały ograniczone w bardzo znacznym stopniu. Z tyłu urządzenia pojawiły się zaś dwa aparaty o większej rozdzielczości oraz standardowy czytnik linii papilarnych. Zrezygnowano natomiast z „modułowości”. Urządzenie wygląda bardzo dobrze, nowocześnie i elegancko – przejdźmy zatem do szczegółów.LG G6Skoro zaczęliśmy od ekranu – jest to panel typu LCD IPS o przekątnej 5,7 cala działający w rozdzielczości 2880 na 1440 pikseli. Daje to dość niestandardowe proporcje – 18:9. Ekran jest wyższy niż w większości konkurencyjnych propozycji. Producent przekonuje, że właśnie taki wybór jest najlepszy dla użytkowników. Jego pracę wspomagać ma technologia Dolby Vision, która ma sprawić, że wszystkie obrazy będą wyglądały najlepiej właśnie na tym urządzeniu. To rozwiązanie pojawiło się w smartfonie po raz pierwszy.LG G6Tył urządzenia został zagospodarowany w znacznie bardziej elegancki sposób, niż w poprzedniej generacji. Co prawda mamy tutaj także dwa aparaty plus podwójną diodę LED i czytnik linii papilarnych, jednak całość wygląda po prostu lepiej. Obydwa aparaty posiadają matrycę o rozdzielczości 13 MPix, lecz różnią się one obiektywami. Pierwszy cechuje się wartością przesłony f/1.8 i kątem widzenia 71˚. Posiada on również optyczną stabilizację obrazu. Drugi obiektyw jest szerokokątny (125˚), lecz trochę ciemniejszy – f/2.4.
Co drzemie w środku urządzenia? Cóż, tutaj trochę się rozczarujemy. Rzeczywiście informacja, jakoby Samsung zarezerwował sobie całą pierwszą partię układów Snapdragon 835 okazała się prawdą. W LG G6 znajdziemy bowiem starszy Snapdragon 821 (grafika Adreno 530). Jest on dostarczany w zestawie z 4 GB pamięci RAM i 32 pamięci ROM.  Oczywiście miejsce na pliki można rozszerzyć poprzez kartę microSD.
Specyfikację dopełnią informacje o obecności akumulatora o pojemności 3300 mAh oraz systemu Android 7.0 Nougat z nakładką LG UX 6.0 na pokładzie. Ten będzie dostępny razem z Asystentem Google.LG G6Co ciekawe, na rynku mają znaleźć się dwie wersje urządzenia – pierwsza ma posiadać funkcję bezprzewodowego ładowania i trafić do Stanów Zjednoczonych, a  druga ma otrzymać cyfrowo-analogowy przetwornik Quad DAC (ta ukaże się w Korei Południowej). Nie wiemy, która opcja trafi do Europy.
Urządzenie będzie sprzedawane w trzech wariantach obudowy: czarnym, białym i w szczotkowanym aluminium. Nie dajmy się jednak zaskoczyć – obydwie strony urządzenia zostały pokryte szkłem. Wszystkie wersje są opatrzone certyfikatem IP68. W tej chwili wciąż nie znamy ceny urządzenia, ani daty premiery na świecie.