Oto film o rakiecie Falcon Heavy od twórców serialu Westworld

Elon Musk obiecał, że w Internecie pojawi się krótki film o inauguracyjnym locie rakiety Falcon Heavy, autorstwa twórców serialu Westworld. No cóż, ta obietnica właśnie została spełniona. Na kanale SpaceX w serwisie YouTube pojawił się owy materiał. Nie zabrakło w nim muzyki Dawida Bowie’ego.
Chociaż wideo jest niezbyt długie, świetnie przedstawia nie tylko los rakiety, ale także jej ładunku – Tesli Roadster i Starmana, którzy zmierzają w kierunku Marsa. Co ciekawe, w filmie zawarto nawet utratę środkowego członu rakiety – SpaceX nie udaje więc, że start był w stu procentach pomyślny.

Wraz ze swoim startem Falcon Heavy stał się najpotężniejszą rakietą nośną będącą w użytku. Może on wynieść na orbitę do 64 ton ładunku, a to za sprawą siły napędu, jaką zapewnia konstrukcja obejmująca pierwszy stopień rakiety Falcon 9, wspierany dwoma członami pomocniczymi będącymi modyfikacją tego stopnia.
Dwa z trzech członów Falcona Heavy zdołały wylądować po jego pierwszym starcie. Trzeci booster rozbił się 100 metrów od swojego celu, jakim była barka Of Course I Still Love You. Centralny człon rakiety uderzył o powierzchnię Oceanu Atlantyckiego z prędkością wynoszącą 484 kilometry na godzinę. Jak Elon Musk wyjaśnił na Twitterze, stało się tak, ponieważ zawierał on zbyt mało płynu zapłonowego. W rezultacie dwa z trzech zewnętrznych silników boostera nie uruchomiły się, przez co człon nie zdołał wyhamować.

Źródło: YouTube