Oszczędne zmywanie dzięki nowym zmywarkom Samsung

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, ułatwiających korzystanie z kuchni, jest opracowana przez Samsung technologia WaterWall. Oferta zmywarek wykorzystujących „ścianę wody” powiększyła się właśnie o dwa nowe modele  – wolnostojący DW60K8550FS, a także zmywarkę do zabudowy DW60K8550BB. Oba urządzenia mają być gwarancją idealnie czystych naczyń, a także oszczędności i nowoczesnego, stylowy designu.
W tradycyjnych zmywarkach naczynia czyszczone są poprzez natryskiwanie pod ciśnieniem wody o różnej temperaturze. Jest ona rozprowadzana za pomocą dwóch „śmigieł”, przez co nie dociera często do naczyń ułożonych w rogach. Aby uniknąć niedomytych talerzy czy kubków, w zmywarkach z technologią WaterWall tradycyjne, dolne śmigło zastąpione zostało mechanizmem poruszającym się w linii prostej po dnie zmywarki. System ten wytwarza silną ścianę wody od krawędzi do krawędzi zmywarki, dokładnie myjąc wszystkie naczynia. Jest to pierwsza i jedyna taka technologia, która umożliwia dotarcie wody do każdego zakamarka urządzenia.
Niektóre naczynia, takie jak duże, nieporęczne patelnie czy garnki, wolimy umyć ręcznie, aby przypadkiem nie potłukły delikatnej porcelany czy kieliszków. W ten sposób dokładamy sobie pracy. Aby rozwiązać ten problem, Samsung drugą funkcję – Zone Booster. Dzieli ona dolny kosz na strefy o normalnej i intensywnej mocy. Dzięki temu możemy myć na przykład garnki z resztkami sosu tuż obok kieliszków do wina. Aby jak najbardziej usprawnić sprzątanie, możemy dodatkowo samodzielnie wybrać, czy strefa intensywna obejmie lewą, czy prawą stronę.
Zmywarka została wymyślono po to, aby ułatwić nam życie, dlatego musi sprawdzać się w różnych, codziennych sytuacjach. W nowych urządzeniach Samsung możemy więc skorzystać z kilku programów, na przykład funkcji szybkiego lub energooszczędnego mycia. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też możliwość zmywania tylko w jednym koszu przy mniejszym zużyciu wody. Kiedy nie mamy wystarczająco dużo naczyń, aby załadować całą zmywarkę, nie musimy niepotrzebnie czekać, aż zabrudzą się kolejne talerze lub szklanki. Możemy również regulować wysokość górnego kosza, sztućce ułożyć w praktycznej szufladzie, a pracą urządzenia sterować za pomocą dotykowego panelu sterowania.
Pierwsza zmywarka została stworzona z myślą o oszczędności. Nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Jej twórczyni, Josephine Cochrane, nie chciała, aby jej cenna porcelana była tłuczona przez służbę, dlatego wpadła na pomysł stworzenia specjalnego urządzenia do zmywania naczyń.
 

Źródło: Samsung