Osiem nowych monitorów 3D od Samsunga

Samsung właśnie wzbogacił swoją ofertę o osiem nowych, przypominających swoim design’em żagiel, monitorów 3D z serii 750 i 950. Urządzenia dzielą się na dwie podstawowe grupy: monitory oznaczone literami „SA” lub „TA”. Do pierwszej grupy należą urządzenia tradycyjne, natomiast w monitorach drugiej grupy zamontowano tuner telewizji HDTV. W obrębie każdej serii znajdziemy monitor w wersji 23- oraz 27-calowej.
Dzięki zastosowaniu technologii 3D HyperReal Engine nowe monitory Samsunga mają zapewnić płynniejszy ruch obiektów oraz wierniejsze odwzorowanie kolorów. Wszystkie urządzenia pracują z częstotliwością 120 Hz i wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080p. Podświetlone diodami LED wyświetlacze odzwierciedlają paletę barwną sRGB. Wykorzystanie technologii Ultra Clear Panel, która umożliwi ekranowi absorbowanie z otoczenia światła sztucznego i naturalnego, a także eliminowanie odbić, pozwoli cieszyć się obrazem o głębokich kolorach i dużym kontraście niezależnie od pory dnia. Monitory mogą konwertować, w czasie rzeczywistym, obraz 2D do 3D.

Opisywane urządzenia zostały wyposażone też w dwie specjalne technologie, które ograniczają zużycie prądu. Pierwsza z nich to Eco Motion Sensor (czujnik obecności) sprawdza czy przed monitorem znajdują się ludzie. Jeżeli nie, monitor sam się wyłącza. Druga technologia, nosząca nazwę Eco Light Sensor (czujnik światła), dostosowuje, w sposób automatyczny, jasność z jaką pracuje urządzenie do natężenia światła otoczenia.

Najtańszy z nowych monitorów Samsunga będzie kosztował 1499 zł. Do każdego urządzenia dołączono jedną parę okularów 3D, nadajnik synchronizujący oraz oprogramowanie.
Na zakończenie warto wspomnieć, że monitory z serii 950 uzyskały status oficjalnych monitorów turnieju gier komputerowych WCG 2011, a także europejskich mistrzostw Samsung Euro Championship 2011, które odbędą się, po raz pierwszy w Polsce, w dniach 6-9 października bieżącego roku w warszawskim Centrum Expo XXI.