Opera Reborn – wielkie zmiany w popularnej przeglądarce?

Niektórzy sądzą, że eksperymentowanie z funkcjami przeglądarki w jej nowszych wersjach nie wychodzi programowi na dobre. Mówi się, że najlepsze i najbardziej sprawdzone wydanie Opery to to z numerem 12. Najnowsza odsłona programu – o intrygującym podtytule Reborn – będzie już jego 44 wersją. Nazwa sugeruje, że może to być odrodzenie jej klasycznego wydania. Twórcy jednak mają trochę inne plany.
Projekt autorów Opery ma być połączeniem przeglądarki Vivaldi, aktualnej Opery i Opery Neon – nowatorskiej wersji programu, którą cechuje nowoczesny interfejs. Co z tego wyjdzie? Na razie wiadomo niewiele. Zespół pracujący nad Operą Reborn zdradził już  jednak kilka szczegółów dotyczących najnowszego projektu.
Jak nietrudno się domyślić, najbardziej zauważalne będą zmiany w wyglądzie przeglądarki. Interfejs ma być bogato animowany, bardziej elegancki i równocześnie prostszy. Odświeżono zarówno pasek kart, jak i menu boczne. Ciekawą rzeczą jest również wprowadzenie dwóch motywów: jasnego i ciemnego.
Opera Reborn
Interesujący jest fakt, że boczny pasek wyboru da nam nie tylko szybki dostęp do historii przeglądania czy zakładek, ale także do… facebookowej aplikacji Messenger. Będzie to na pewno udogodnienie dla osób, które korzystają z tego komunikatora. Zespół pracujący nad Reborn ma również w planach dodanie do programu innych funkcji ułatwiających korzystanie z usług społecznościowych.

źródło:Benchmark.pl