Onyx wprowadza do sprzedaży nowy e-czytnik

Jakkolwiek nie dysponuję w tym momencie żadnymi danymi statystycznymi, tak wydaje mi się, że bezpieczne i prawdziwe będzie stwierdzenie, że Onyx radzi sobie całkiem nieźle na polskim rynku e-czytników. Obok Kindle’a i eClicto, e-readery z linii Boox należą pewnie do najczęściej wybieranych urządzeń tego typu w naszym kraju. Tym bardziej cieszę się, że mogę Was poinformować o nowym produkcie firmy Onyx, mowa o modelu Boox i62. Chcecie poznać jego specyfikację?
Onyx Boox i62 to przede wszystkim 6-calowy (800 x 600 pikseli), dotykowy ekran z funkcją multitouch, który został wykonany w technologii E-Ink Pearl EPD. Producent zapewnia, że potrafi on wyświetlać 16 odcieni szarości, a w dodatku oferuje wysoki kontrast obrazu, co jak dotąd było największą bolączką starszych modeli e-czytników. W kwestii wielodotyku możemy powiedzieć, że działa on na podobnej zasadzie, jak w przypadku Kindle Classic, czyli w oparciu o podczerwień. Ekran może być ponadto obsługiwany zarówno przy użyciu palca, jak i jakiegokolwiek innego wskaźnika (długopisu, stylusa, nogi od krzesła). Ma to – w założeniu – pomóc w wykonywaniu odręcznych notatek. Tylko czy osoby zainteresowane e-czytnikiem faktycznie wymagają takiej funkcjonalności? Osobiście w to wątpię, ale nie będę wypowiadał się w imieniu wszystkich. Odnoszę jednak wrażenie, że e-czytniki nie powinny zmierzać w kierunku dorównania tabletom, a spektrum ich możliwości powinno być ograniczone do niezbędnego minimum, co w dalszej kolejności dotyczy również ceny.

Z ważniejszych elementów specyfikacji warto wspomnieć o procesorze Freescale iMX 508 Cortex A8 Mobile z zegarem 800 MHz, 128 MB RAM-u i 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (+ slot na karty pamięci). Uwagę zwraca również obsługa najważniejszych formatów plików (PDF, ePUB, Mobi, txt, jpg, mp3), w tym tych z zabezpieczeniami DRM. Całość zamknięta jest w obudowie ważącej 250 gramów.
Cena urządzenie wynosi 899 zł. Możecie je nabyć w salonach sklepu Vobis. Jako gratis dołączana jest książka z bibliografią Steve’a Jobsa w wersji elektronicznej.

Źródło: Onyx