OnLive dociera do Wielkiej Brytanii. A co z Polską?

Usługa OnLive, umożliwiająca granie w chmurze, z początku udostępniona była wyłącznie dla graczy na terenie USA. Dziś uruchomić ją można nawet na terenie naszego kraju, jednak nie w pełnej formie, a testowej. W telegraficznym skrócie oznacza to tyle, że nawet przy 8-megabitowym łączu wiele osób wciąż musi liczyć się z lagami i ogólnie zerową przyjemnością z rozgrywki. Oficjalnego debiutu OnLive doczeka się dziś jednak Wielka Brytania. Oznacza to, że serwery odpowiedzialne za generowanie obrazu i przesyłanie strumieni wideo do urządzeń graczy znajdą się w znacznie bliższej odległości. To dobra wiadomość dla mieszkańców Wysp, jednak i polskich graczy zachęcamy do przetestowania usługi po dopełnieniu się tego faktu.
Oficjalny debiut zostanie ogłoszony podczas konferencji Eurogamer Expo 2011. Na start gracze z Wielkiej Brytanii mogą liczyć na darmowe akcesoria OnLive Game System (do uruchomienia OnLive na HDTV), a także zakup wybranego tytułu za jednego funta (normalnie ceny oscylują na poziomie ok. 40 funtów). Ogółem będą mogli grać w chmurze w ok. 150 pozycji.
OnLive można będzie uruchomić na komputerach z systemem Windows, Mac, telewizorach HD, iPadach, a także tabletach z Androidem. Wymagane będzie jedynie dobre połączenie szerokopasmowe.

Źródło: electronista