OnePlus 5 z podwójnym aparatem, współpraca z DxO!

Dzisiejszy dzień obfituje w pozytywne informacje związane ze smartfonem OnePlus 5. Przede wszystkim, po raz pierwszy możemy zobaczyć jego tylny panel w pełnej krasie i potwierdzić jednocześnie, że został on w całości wykonany z metalu, a nie palcującego się, wrażliwego na uszkodzenia mechaniczne, szkła.
Zdjęcie zdradza przy okazji, że OnePlus 5 posiadał będzie podwójną kamerę, co było raczej do przewidzenia, biorąc pod uwagę obowiązujące obecnie trendy.OnePlus 5Oficjalna informacja, która napłynęła do nas z firmy OnePlus dosłownie 30 minut temu mówi natomiast, że chińska firma rozpoczęła współpracę z DxO. DxO znacie na pewno dzięki serwisowy DxOMark, wykonującemu testy aparatów w smartfonach. To właśnie ten serwis wystawił ostatnio najwyższą ocenę (90 punktów) smartfonowi HTC U11.
OnePlus zapowiada, że współpraca z DxO ma na celu opracowanie aparatów, którę będą najlepszymi, jakie do tej pory mieliśmy szansę zobaczyć w smartfonach. OnePlus zapowiedział, że jej efekty zobaczymy już w przypadku modelu OnePlus 5, którego premiera powinna nastąpić w ciągu nadchodzących tygodni.
Miejmy nadzieję, że współpraca przyniesie realny zysk, a nie ograniczy się do wystawienia smartfonowi wysokiej oceny poprzez serwis DxOMark, któremu coraz częściej zarzuca się brak obiektywizmu i zawyżanie ocen smartfonom marek, z którymi ów serwis współpracuje (vide: HTC).

Co wiemy o OnePlus 5?

Firma OnePlus ma spore szanse, by zaserwować nam kolejnego ciekawego flagowca. Właśnie okazało się, że OnePlus 5, którego premiera odbędzie się w ciągu nadchodzących tygodni, swoją wydajnością przewyższa smartfony z tym samym układem (Snapdragon 835), takie jak Samsung Galaxy S8+ oraz Sony Xperia XZ Premium, przynajmniej jeśli chodzi o popularny benchmark Geekbench.
Informator serwisu GSMArena zaprezentował zrzut ekranu, na którym widnieją wyniki osiągnięte przez smartfon OnePlus 5. Są one na tyle wysokie, że wystarczyły, by urządzenie to zostało najwydajniejszym smartfonem w teście wielordzeniowym, który kiedykolwiek był w programie GeekBench.OnePlus 5 geekbenchOnePlus 5 geekbenchOnePlus 5 uzyskał 1963 punkty w teście pojedynczego rdzenia i 6687 punktów w teście Multi-Core. Dla porównania, Galaxy S8+ z Exynosem 8895 uzyskał odpowiednio 1929 i 6084 punkty, a Xperia XZ Premium – 1943 i 5824 punkty. Różnica nie jest jak widać znacząca w teście Single-Core, ale w Multi-Core – spora.
Testowany egzemplarz OnePlus 5 wykorzystywał Oxygen OS, bazujący na Androidzie 7.1.1.
Do powyższych wyników można śmiało podejść z pewnym dystansem, gdyż w przeszłości miała już miejsce sytuacja, że przedpremierowe testy syntetyczne pokazywały wyniki o wiele bardziej… optymistyczne, niż osiągane przez sklepowe wersje smartfonów.
Firma OnePlus za pośrednictwem swojego konta w serwisie Facebook opublikowała 4 maja zdjęcie, na którym zobaczyć możemy najnowszego smartfona OnePlus 5. Podpis pod zdjęciem „May the 4th be with you” nawiązuje do dzisiejszego Star Wars Day, ale także do tego, że chińska firma już wkrótce zaprezentuje swojego czwartego flagowca (przyjmując, że OnePlus 3 i OnePlus 3T to tak naprawdę jedna generacja urządzeń).
Niestety, jest to tylko teaser, więc urządzenia nie zobaczymy w pełnej krasie, ale na grafice widać dostatecznie dużo, by rozbudziła ona wyobraźnię. Jeśli dobrze przyjrzycie się krawędziom urządzenia, szybko zauważycie, że jego ekran jest zakrzywiony w sposób podobny jak ekran Super AMOLED w nowym Samsungu Galaxy S8 i S8+!OnePlus 5 zdjęcie„Nieskończony” ekran S8 i S8+ prezentuje się fenomenalnie (także ze względu na obsługę standardu HDR10, jasność na poziomie 500-1000 nitów i 143-procentowe pokrycie przestrzeni barw sRGB) i mamy nadzieję, że ten w OnePlus 5 będzie mu dorównywał lub… okaże się jeszcze lepszy (o ile to w ogóle jest to możliwe przy technologii, jaką dysponujemy).

OnePlus 5 ma otrzymać 5,5-calowy ekran Optic AMOLED o rozdzielczości 1440×2560 pikseli, chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 5. O jego wydajność dbał będzie układ Snapdragon 835 z GPU ADreno 540, który zostanie sparowany, w zależności od wariantu urządzenia, z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma na dane 64, 128 lub 256 GB przestrzeni na dane.
Urządzenie zostanie wyposażone w dwa aparaty o rozdzielczości 23 Mpix (z optyczną stabilizacją obraz) oraz 16 Mpix. Smartfon obsługiwał będzie najnowszy standard łączności Bluetooth 5.0, a także Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct i DLNA. Nie zabraknie USB Typu C oraz czytnika linii papilarnych w przycisku Home. OnePlus 5 ma obsługiwać dwie karty SIM.
OnePlus 5 pracował będzie pod kontrolą systemu Android w wersji 7.1.1, a całość zasili bateria o pojemności 3000 mAh. Prognozowana grubość obudowy smartfona to zaledwie 7 mm.
Cena OnePlus 5 będzie nieco wyższa od cen obecnego modelu. Nie ma na ten temat pewnych informacji, ale jeśli producent po raz kolejny nie zaskoczy nas pozytywnie, to możemy spodziewać się cen rzędu 2199-2499 złotych za podstawowy wariant urządzenia. Czy to dużo? Cóż, w porównaniu do konkurencji, po raz kolejny: nie.
 

Źródło:OnePlus, AndroidAuthority