OnePlus 4 nie powstanie, ale oto specyfikacja OnePlus 5

Specyfikacja OnePlus 5, kolejnego flagowca autorstwa chińskiej firmy OnePlus, znanej z produkcji smartfonów o specyfikacji flagowców, sprzedawanych w cenie średniaków, ujrzała światło dzienne. Nie jest to informacja potwierdzona, jednak napływa z co najmniej dwóch różnych niezależnych źródeł, wśród których znajduje się chiński Urząd ds. regulacji Radia i Łączności.
OnePlus 5 ma otrzymać 5,5-calowy ekran Optic AMOLED o rozdzielczości 1440×2560 pikseli, chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 5. O jego wydajność dbał będzie układ Snapdragon 835 z GPU ADreno 540, który zostanie sparowany, w zależności od wariantu urządzenia, z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma na dane 64, 128 lub 256 GB przestrzeni na dane.
Urządzenie zostanie wyposażone w dwa aparaty o rozdzielczości 23 Mpix (z optyczną stabilizacją obraz) oraz 16 Mpix. Smartfon obsługiwał będzie najnowszy standard łączności Bluetooth 5.0, a także Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct i DLNA. Nie zabraknie USB Typu C oraz czytnika linii papilarnych w przycisku Home. OnePlus 5 ma obsługiwać dwie karty SIM.
OnePlus 5 pracował będzie pod kontrolą systemu Android w wersji 7.1.1, a całość zasili bateria o pojemności 3000 mAh. Prognozowana grubość obudowy smartfona to zaledwie 7 mm.
Dlaczego piszemy o smartfonie OnePlus 5, a nie o OnePlus 4, który wydaje się naturalnym następcą urządzeń OnePlus 3 oraz OnePlus 3T? Otóż Chińczycy uznają cyfrę „4” za pechową i unikają jej wykorzystywania gdzie tylko się da. Pogłoski o tym, jakoby OnePlus miało zrezygnować z „czwórki” w nazwie, krążą w sieci od dawna i nie wydaje się, aby producent nas w tej kwestii zaskoczył.
Cena OnePlus 5 będzie nieco wyższa od cen obecnego modelu. Nie ma na ten temat pewnych informacji, ale jeśli producent po raz kolejny nie zaskoczy nas pozytywnie, to możemy spodziewać się cen rzędu 2199-2499 złotych za podstawowy wariant urządzenia. Czy to dużo? Cóż, w porównaniu do konkurencji, po raz kolejny: nie.